Klub Sportowy Broń i Fabryka to tradycyja

Władze Fabryki Broni w Radomiu podpisały aneks do umowy partnerską z naszym klubem. Prezes Robert Wicik, wiceprezes Marek Nowocin spotkali się z nowym prezesem wytwórni broni, Piotrem Szczepańskim.

– Nie widzę Fabryki Broni bez klubu sportowego Broń i odwrotnie. Ciężko wyobrazić sobie nasz klub bez fabryki. Mieliśmy okazję spotkać się z nowym prezesem. To była bardzo owocna wizyta. Zostaliśmy miło przyjęci i cieszymy się, że Pan prezes Szczepański interesuje się sportem, docenia nasze sukcesy. Jesteśmy dumni, że od początku istnienia klubu mamy u swojego boku takiego partnera – mówi Robert Wicik, prezes naszego klubu.

Fabryka Broni „Łucznik” Radom przez kolejny sezon będzie wspierała piłkarzy. 2 lipca br. został podpisany aneks do umowy o współpracy Fabryki Broni z Radomskim Klubem Piłkarskim 1926 „Broń” Radom. Historia najstarszego klubu piłkarskiego w Radomiu jest mocno związana z naszym zakładem. Klub, który w tym roku obchodzi 95-lecie istnienia, powstał z inicjatywy pracowników fabryki. Już w latach 20. i 30. XX wieku, wysiłkiem całej załogi, która opodatkowała się w wysokości 0,5 proc. od zarobków, w Radomiu został zbudowany stadion sportowy – pisze na swoim facebooku fabryka.
– Współpraca z klubem Broń Radom, to nawiązanie do tradycji i historii. Naszą misję społecznej odpowiedzialności biznesu realizujemy m.in. poprzez wspieranie i promowanie sportu wśród społeczności lokalnej. Jesteśmy przekonani, że za kilka lat, dzięki naszej współpracy, radomscy piłkarze będą mieli szansę grać na największych imprezach sportowych w Polsce i na świecie – mówi Piotr Szczepański, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” Radom.
Miniony sezon (2020/2021) zakończyła w środku piłkarskiej tabeli zachowując bezpieczną pozycję w III lidze. W drużynie zadebiutowali wychowankowie klubu, a kilku młodych graczy miało szansę regularnie trenować z pierwszą drużyną. Piłkarska wiosna była szczególnie udana dla najmłodszych piłkarzy. Zawodnicy z rocznika 2003 i 2008 awansowali do mazowieckiej Ekstraligi, a rocznik 2005 od nowego sezonu zagra w I Lidze Mazowieckiej. W nowym sezonie klub będzie więc posiadał aż cztery zespoły na poziomie mazowieckim, z czego aż trzy na poziomie Ekstraligi.
Akademia Piłkarska radomskiej Broni, to jedna z najlepszych szkół futbolowych na Mazowszu. Ostatnie sukcesy najmłodszych zawodników pokazują, że działalność szkoleniowa klubu stoi na bardzo wysokim poziomie.

Źródło: wlasne/Fabryka Broni