Komunikat prezydium zarządu

W dniu 22-06-2009 Prezydium Zarządu RKP 1926 Broń Radom podjęło decyzję o powierzeniu Arturowi Kupcowi funkcji trenera I zespołu na sezon 2009/2010 i postawiło za cel uzyskanie awansu do III ligi.

Dotychczasowa analiza wskazała jednoznacznie, iż Zarząd Klubu niedoszacował budżetu potrzebnego do dobrego funkcjonowania drużyny na poziomie III ligowych rozgrywek. Poziom organizacyjno-finansowy większości zespołów występujących w III a nawet IV lidze znacznie przewyższa aktualne możliwości naszego Klubu. Prezydium zwróci się do Zarządu Klubu o wystosowanie apelu do władz Miasta o zwiększenie dofinansowania, aby klub Broń Radom mógł skutecznie walczyć w nadchodzącym sezonie o awans do III ligi.

Wspólnie z trenerem A. Kupcem prezydium oceniło przygotowanie zespołu do sezonu 2008/2009. Osiągnięty wynik wskazuje na konieczność modyfikacji niektórych założeń treningowych i taktycznych. Jednocześnie Prezydium zobowiązało trenera Kupca do jak najszybszego przedstawienia wizji składu osobowego drużyny.

Podjęto decyzję o nie podpisywaniu transferu definitywnego dotyczącego Patryka Wajszczuka. Pozostali zawodnicy rozpoczynają przygotowania do sezonu 10 VII.

Prezydium bardzo wysoko oceniło pracę i wyniki grup młodzieżowych. W nadchodzącym sezonie trzy drużyny będą występowały w Lidze Mazowieckiej a łączna w zajęciach uczestniczy ponad 210 dzieci. Szczególnie cieszy fakt zdobycia po wielu latach Mistrzostwa Mazowsza przez drużynę ZSO 4 złożoną głównie z zawodników Broni Radom.

Mijający sezon udowodnił, że zawodnicy reprezentujący Broń Radom mogą liczyć na wierne wsparcie kibiców. Coraz większa liczba widzów zasiadająca na trybunach zobowiązuje do jeszcze większej determinacji w proces odbudowy klubu Broń Radom. Prezydium zarządu deklaruje, że podejmie wszelkie działania, aby w przyszłym sezonie nasz klub występował w III lidze.

Prezes Artur Piechowicz

PODOBNE WPISY