Komunikat zarządu RKP Broń Radom

      Zarząd Radomskiego Klubu Piłkarskiego 1926 Broń Radom wyraża największą dezaprobatę wobec decyzji wojewody mazowieckiego o organizacji meczu Broń Radom- Radomiak Radom w dniu 5 czerwca z wyłączeniem udziału publiczności . Decyzja ta uniemożliwia prawdziwym kibicom piłki nożnej uczestniczenia w prawdziwym święcie sportowym naszego miasta.
         Ze szczególnym oburzeniem, zarząd klubu przyjmuje uzasadnienie wyrażone w opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu, przywołujące „zakłóceniami porządku publicznego podczas meczów na stadionie sportowym MOSiR przy ul. Struga”, przypominając, że wymienionych w piśmie incydentach, łącznie z meczem Zodiaka Sucha w Suchej (!) nie uczestniczyli kibice Broni. W opinii zarządu, klub oraz kibice Broni ponoszą konsekwencje nie swoich win.
      Zarząd Broni z ubolewaniem odbiera także trwającą od tygodni akcję kontestacji i bojkotu przez część środowisk kibicowskich meczu, który mógłby być największym wydarzeniem sportowym w Radomiu w 2011 roku. W opinii zarządu takie działania nie mają nic wspólnego z prawdziwym duchem sportu.
        Zarząd RKP Broń wyraża wielki żal z powodu braku możliwości obserwowania derbów przez tysiące ludzi, które na to wydarzenie czekały od dawna i wyraża nadzieję, że taka sytuacja więcej nie powtórzy się w naszym mieście.

PODOBNE WPISY