Koniec urlopów, czas do pracy

Piłkarze Broni Radom w czwartkowy wieczór rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej. Dla naszej seniorskiej drużyny będzie to bardzo ważna, jubileuszowa runda, w której muszą pokazać charakter, aby skutecznie walczyć o utrzymanie w trzeciej lidze. Trener Grzegorz Dziubek otrzymał określony budżet i pełną swobodę przy budowie kadry na rundę wiosenną. Trzymamy kciuki!!!

Jak powiedział nam szkoleniowiec, na pierwszych tegorocznych zajęciach pojawi się co najmniej siedmiu nowych zawodników. Trzech z nich to Wiktor Kupiec (Orzeł Wierzbica), Michał Bojek, Bartłomiej Siwak (obaj Energia Kozienice) – zawodnicy, którzy w przeszłości grali już przy Narutowicza 9 i chcieliby wykorzystać szansę i zagrać ponownie na Plantach.

Pojawi się też kilku ciekawych zawodników z zewnątrz, większość z nich to piłkarze z wyższych lig. Jednak dokładnie ich tożsamość poznamy przed czwartkowym treningiem. O ich przdatności trener Grzegorz Dziubek decydować będzie w najbliższych tygodniach.
Z biegiem najbliższych dni pojawiać się będą jeszcze kolejni, testowani gracze. Nie jest też wykluczone, że w okresie przygotowawczym z zespołem nie pożegna się jeden lub dwóch zawodników z obecnej kadry. Wiele zależy od wyników badań, od tego jak piłkarze spędzili ostatnie wolne tygodnie.

– Czeka nas bardzo trudna runda i dużo pracy w okresie przygotowawczym. Zespół ten potrzebuje wzmocnień, aby skutecznie walczyć o utrzymanie. Potrzebni są zawodnicy, którzy zrobią różnicę, ale liczę też, że „odpalą” ci, którzy do tej pory byli w zespole lub wracają z wypożyczenia – mówi trener Grzegorz Dziubek.

Pierwszy trening w czwartek o godz. 19. Szersza relacja, fotorelacja i skrót wideo, późnym wieczorem znajdziecie na naszej stronie.