KS Paradyż i LKS Kwiatkowice w III lidze

Na kolejkę przed końcem rozgrywek w IV lidze łódzkiej, KS Paradyż oraz LKS Kwiatkowice zapewniły sobie awans do III ligi. Przypominamy, że z IV ligi mazowieckiej beniaminkami będą  Huragan Wołomin oraz Pilica Białobrzegi.

Dla Paradyża leżącego koło Opoczna trzecioligowy byt nie jest niczym nowym. Klub z tej małej miejscowości w której znajduje się fabryka płytek jako Ceramika Paradyż występował w tzreciej lidze w latach 2004-2007. Po wycofaniu się sponsora i wycofaniu z rozgrywek III ligi rozpoczął w 2008 roku grę od ligi okręgowej, a dziś powraca do grona trzecioligowców.
LKS Kwiatkowice to debiutant na tym poziomie rozgrywek. Awansował po dwóch latach gry w IV lidze.  Kwiatkowice położone ok, 20 kilometrów na zachód do Aleksandrowa Łódzkiego  i będą nie tylko jednym z najdalszych wyjazdów dla Broni, ale także najmniejszą trzecioligową miejscowością w naszej grupie, która liczy…ok. 500 mieszkańców.
Wszystkim beniaminkom życzymy stworzenia na tyle silnych drużyn, aby w pierwszy trzecioligowy sezon nie okazał się ostatnim- ab nje znaleźli się w gronie planowanych w ramach reorganizacji ligi kilkunastu spadkowiczów.

PODOBNE WPISY