KS Paradyż nie zagra w trzeciej lidze

KS Paradyż, wicemistrz czwartej ligi łódzkiej nie zagra w trzeciej lidze. Przyczyną rezygnacji są względy finansowe. Władze Paradyża podjęły taką decyzję drugi rok z rzędu - w ubiegłym roku w  jego miejsce zagrał Mechanik Radomsko. W tym roku trzecie miejsce w łódzkiej czwartej lidze zajęli Zjednoczeni Stryków i to ten klub jest pierwszym, który może dostać miejsce w trzeciej  lidze.  Nadal nie nie jest pewny los kilku klubów trzeciej ligi.
      Pojutrze zostaną podjęte ostateczne decyzje licencyjne. Na dziś licencje ma połowa klubów – siedem z nich dostało je indywidualnie, do tego w trzeciej lidze wystąpią dwie drużyny rezerwowe ( Legii i Pogoni Siedlce). Pozostali musze uzupełniać dokumenty i czekać na decyzje. W najtrudniejszej sytuacji są Warta Sieradz i MKS Kutno. Warta ma zawieszoną licencję, a los klubu stał się sprawą polityczną w mieście – radni opozycji apelują do prezydenta miasta o kolejną dotację, która pozwoliłaby na start w trzeciej lidze. Jeśli tak się nie stanie, Warta wystąpi w lidze okręgowej.
        W minioną środę odbył się walne zebranie MKS Kutno – nie przyjęto wniosku o rozwiązaniu klubu, w najbliższych dniach ma powstać plan wyjścia z ogormnego zadłużenia, ale nadal nie wiadomo, czy będzie to wiązało się ze zgłoszeniem drużyny do rozgrywek, mimo posiadania licencji.