Liga bez KP Piaseczno

Jak podaje serwis kppiaseczno.jogger.pl, w nowym sezonie ligowym nie wystartuje KP Piaseczno, piąta drużyna poprzedniego sezonu. Jeśli tak się stanie, jego miejsce powinien zająć Włókniarz Zelów, który był najwyżej sklasyfikowanym spadkowiczem.
        Przyczyną wycofania drużyny były trwające już od dłuższego czasu prblemy finansowe i brak przed nowym sezonem kolejnego wsparcia ze strony gminy Piaseczno.
          W miejsce Piaseczna w III lidze powinien wystartować Włókniarz Zelów, następna w kolejce jest Warta Sieradz. Broń miała zagrać z Piasecznem25 sierpnia w trzeciej kolejce i możliwe, że byłby to inauguracyjny mecz na nowym stadionie. Zamiast tego, może odbyć się mecz z Włókniarzem, który w minionym sezonie był bardzo wdzięcznym rywalem dla Broni ( 4:0 na wyjeździe i 6:0 u siebie).
       
         Przy okazji roszad ligowych- ewentualna możliwość zagrania MKS Kutno w II lidze po powstaniu w niej wakatu i wysłania przez PZPN do klubu z Kutna zapytania o gotowość do gry na tym poziomie ligowym, umarła śmiercią naturalną po upadku pomysłu na fuzję Polonii Warszawa i GKS Katowice. Oba kluby wystartują oddzielnie, tym samym Wisła Płock nie uratowała I ligi.
        
         Zawirowania związane z Polonią będą miały jednak prawdopodobnie wpływ na rozgrywki juniorskie, w których startują nasi piłkarze. Z roczników 1994/95 MKS Polonia Warszawa ma zostać utworzona drużyna Młodej Ekstraklasy.

PODOBNE WPISY