Liga bez Omegi?

Bardzo niepokojące wiadomości docierają z Kleszczowa. W związku z problemami finansowymi, władze Omegi rozważają wycofanie  zespołu seniorów z rozgrywek  III ligi. W tym tygodniu zapadnie ostateczna decyzja, ale zespół z Kleszczowa już opuścio kilku podstawowych zawodników.
Ta sytuacja może o tyle dziwić, że Kleszczów jest najbogatszą gminą w Polsce. Z drugiej jednak strony,. właśnie na mecze Omegi przychodziło najmniej widzów ze wszystkich klubów naszej grupy trzeciej ligi – zazwyczaj na trybunach zasiadało do 50 osób.
Omega zajmuje 16 miejsce w tabeli, zdobyła 17 punktów. W rozegranych jesienią meczu w Radomiu,  Broń pokonała 3:0 zespół z Kleszczowa. Był to ostatni mecz rundy i jeśliby Omega wycofała się z rozgrywek, nasi piłkarze zakończyliby rundę wiosenną trzy dni wcześniej niż rywale.
Do sezonu nie przygotowuje się Targówek Warszawa, choć nadal nie ma oficjalnej informacji o wycofaniu drużyny z rozgrywek. Działacze klubu jeszcze szukają możliwości pozyskania finansów na dokończenie sezonu.
Swoje tarapaty przeżywa także Pilica Białobrzegi. Tu wprawdzie nie ma zagrożenia wycofaniem z rozgrywek, ale drużyna skurczyła się na dzień dzisiejszy do 12 zawodników ( w tym juniorów).
Więcej o przygotowaniach rywali do rundy wiosennej – w niedzielę