Liga najważniejsza, ale…

RADOMIAK II RADOM - BROŃ RADOM
Środa, godz. 20

Stadion Broni, ul. Narutowicza 9
Mecz II rundy Mirax Pucharu Polski

Nasi piłkarze z wysokiego pułapu i trochę w dość dziwnych okolicznościach zaczynają tegoroczną przygodę z Pucharem Polski. Zespół Broni zagra na swoim stadionie, w roli gościa z rezerwami Radomiaka, drużyną, która dzięki uprzejmości okręgowych działaczy już kilka tygodni po powstaniu gra w lidze okręgowej.

– Liga jest dla nas najważniejsza i sobotni mecz z Mazurem w Karczewie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że taki pojedynek jest pełen podtekstów i chcielibyśmy wypaść w nim jak najlepiej – mówi trener Broni Artur Kupiec.

Z powodu lekkiego urazu nie zagra Zbigniew Obłuski. Dostał od lekarza dwa dni wolnego i będzie odpoczywał, aby być zdrowym na sobotni mecz z Mazurem w Karczewie. Trener Artur Kupiec będzie miał do swojej dyspozycji 20 zawodników.
– Będę chciał tak zestawić skład, aby w tych dwóch najbliższych meczach każdy mógł pograć i odpocząć – dodaje szkoleniowiec Broni.

Nie brakuje wspólnych smaczków związanych z meczem. W przeszłości w zespole Radomiaka grali: Michał Kula, Dawid Sala, Marcin Grunt, Arkadiusz Oziewicz, a krótsze epizody zaliczyli też Wojciech Kupiec trener Artur Kupiec. Nowym trenerem rezerw Radomiaka został Paweł Potent grający w przeszłości w Broni. W naszym klubie wychowali się też Patryk Winsztal, Dominik Sokół i Kamil Gilewski, którzy być może zagrają w tym meczu. Zespół Radomiaka trzy godziny wcześniej rozgrywać będzie mecz 2 ligi z ROW Rybnik. Zawodnicy, którzy w tym meczu nie zagrają, wystąpią przeciwko Broni.

W tym sezonie w rozgrywkach Mirax Pucharu Polski, sponsor i organizator zawodów, Radomski OZPN oraz Mazowiecki ZPN, przewidział nagrodę w wysokości 8 tys. zł oraz sprzęt sportowy.