Ligowy raport

Przygotowania drużyn trzeciej ligi do wiosny ruszyły na dobre. Rozegrano także pierwsze sparingi, a nasi ligowi rywale testują nowych zawodników. Wśród nich są piłkarze, którzy w przeszłości grali w ekstraklasie.  Kłopoty drugoligowca a szanse Broni.  Zapraszamy na ligowy raport.

       Mistrz jesieni, Sokół Aleksandrów Łódzki pokonał Skrę Częstochowa 2:0 a jego skład zasilili , Michał Łabędzki, Mariusz Zasada- bardzo doświadczeni piłkarze, którzy w przeszłości występowali w ekstraklasie.  Wicelider, Lechia Tomaszów Maz.  pokonał Znicz Pruszków 2:1. W drużynie  testowany jest młodzieżowiec Adrian Rejmak z Zagłębia Lubin, oraz Łukasz Bąkowicz z Warty Działoszyn. Wiktor Żytek, jeden z najlepszych zawodników Lechii na  przebywa testach w Śląsku Wrocław.

    Świt Nowy Dwór Maz. przegrał  z  Wisłą Płock 1:2 , a w tym meczu zagrało trzech zawodników aspirujących do gry w Świcie.

  Pelikan Łowicz i  ŁKS Łódź rozegrali ze sobą  emocjonujący sparing w którym wygrał 4:2 ŁKS, zdobywając bramki  w końcówce. Na razie nie ma poważnych wzmocnień w ŁKS, podobne w Pelikanie, gdzie  testowani zawodnicy z niższych liga także Piotr Gulas z Warty Sieradz.  Co ciekawe, Pelikan niemal wszystkie sparingi zagra z ligowymi rywalami. 

       Legia II  żegna się z piłkarzami z AP Legii, którzy zostaną wypożyczeni do innych klubów, a wiosną zagra mocno przemeblowana drużyna. Z Polonii Warszawa odszedł  Zbigniew Obłuski, który  prawdopodobnie powróci  do Pilicy Białobrzegi. Pojawiają się także plotki o odkupieniu po sezonie licencji od Dolcana Ząbki, który przeżywa poważne problemy finansowe. Polonia wyjeżdża w lutym na zgrupowanie na Cypr.

      Warta Sieradz – wygrała turniej halowy o mistrzostwo ziemi sieradzkiej.Błękitni Raciąż, jeden z naszych bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie  w lidze zakontraktował czterech nowych zawodników, w tym trzech z pierwszej i drugiej ligi.

     Z Pogoni  Grodzisk odszedł Jewgen  Romanow, podstawowy zawodnik, a z  Warty Działoszyn – odszedł do Omegi  Kleszczów doświadczony Witold Grzywiński. Ubytki notuje także Oskar Przysucha – odeszli: Kacper Wnuk, Kapcer Michalski i  Cezary Czpak, na ich miejsce sprawdzanych jest  trzech zawodników z niższych lig naszego regionu.
       Z zainteresowaniem patrzymy na drugą ligę, a to z powodu ilości spadkowiczów do trzeciej ligi. Najprawdopodobniej wiosną w rigrywkach nie wystartuje Okocimski Brzesko, dziesiąta drużyna drugiej ligi. Powodem są oczywiście finanse. Wycofanie tej drużynie ułatwi utzrymanie mazowieckim trzecioligowcom, dzięki czemi nie zostanie powiększona liczba spadkowiczów z trzeciej ligi. Według pogłosek, Okocimski nie będzie jedynym zespołem bądź wycofanym, bądź grającym juniorami w drugiej lidze.