Ligowy raport

Przed pierwszymi treningami

W najbliższym tygodniu piłkarze chyba wszystkich klubów naszej grupy wracają do treningów, rozpoczynając przygotowania do rundy wiosennej.  Zapewne pierwsze zajęcia po świątecznej przerwie przyniosą odpowiedzi na pytania dotyczące przede wszystkim zmian kadrowych, ale kilka informacji na temat rywali zamieszczamy już dziś. Uwagę zwracają problemy finansowe Narwi Ostrołęka i UKS SMS Łódź. Za to mocy ma nabrać Ursus.

Pogoń Siedlce-  Pogoń poważnie przygotowuje się do walki o awans do II ligi. Nowy stadion na którym swoje mecze będą rozgrywać „ biało- niebiescy” powstaje w szybkim tempie, a i drużyna jest zasilana nowymi zawodnikami. Umowę przedłużył Jacek Kosmalski, który zostanie w Siedlcach do końca sezonu, a w przypadku awansu- jeszcze rok dłużej. W Siedlcach pojawił się nowy bramkarz- Paweł Nerek- zawodnik Polonii Warszawa, wypożyczony do OKS Olsztyn.  Jednocześnie podziękowano za grę Jarosławowi Paśnikowi.  Pogoń jest zainteresowana jeszcze kilkoma zawodnikami- w tym Mariuszem Marczakiem z Narwi i Pawłem Talarem z KP Piaseczno.
Radomiak Radom –  Radomiak od 1 stycznia oficjalnie został bez prezesa- Łukasz Podlewski podał się do dymisji, z klubu odeszli piłkarze- Jurij Fedosienko i Dawid Sala. Podziękowano także Pawłowi Boryczce ( kontuzja) .  Klub ma opuścić Cezary Czpak, a do Radomiaka ma powrócić Maciej Lesisz.
Narew Ostrołęka– od momentu rezygnacji z funkcji prezesa klubu przez Dariusza Maciaka, motywowaną objęciem funkcji przewodniczącego rady miasta, sytuację w Narwi można określić mianem chaosu. Prokuratura na wniosek ZUS wszczęła śledztwo w sprawie rzetelności odprowadzania składek, strona www. narew.dbv.pl pod koniec roku podała informacje na temat bardzo trudnej sytuacji finansowej klubu- dużych zaległości finansowych wobec zawodników oraz różnych instytucji, pozostawienia klubu bez bazy treningowej. Trudna sytuacja może skutkować odejściami piłkarzy- do Nadarzyna odszedł Łukasz Zaniewski, pojawiły się informacje o możliwości odejścia trzech podstawowych zawodników do IV ligowej Korony HiD Ostrołęka, Mariusz Marczak ma zostać zawodnikiem Pogoni Siedlce, możliwe, że odejdą też inni zawodnicy.  Nie wiadomo też, kto będzie pełnił funkcję trenera.
Sokół Aleksandrów – z Sokoła mają odejść Uche Obi ( testowany przez Pogoń Szczecin), Michał Chachuła (Lechia Tomaszów Maz.), Mateusz Turek ( Calisia). Ma ich miejsce mają przyjść młodzieżowcy z Widzewa ME.
Włókniarz Zelów – nowy prezesem klubu został Mariusz Brylski
KP Piaseczno – Paweł Wysocki został piłkarzem Pilicy Białobrzegi, jak wspomniano- Paweł Talar ma przejść do Pogoni Siedlce, możliwe, że z Piaseczna do Widzewa odejdzie radomianin- Emil Wrażeń.
UKS SMS Łódź– ten klub także ma opuścić duża część dotychczasowych zawodników z powodu kłopotów finansowych i obniżenia wysokości stypendiów. Piłkarze dostali propozycje z klubów Młodej Ekstraklasy, ale także z drugiej ligi. Chęć gry w Broni wyraził Michał Sodel.
Ursus Warszawa – outsider nie składa broni. Prezes klubu  pozostawił z jesiennej kadry tylko dziesięciu zawodników i według zapowiedzi, kadra ma być uzupełniona piłkarzami grającymi w I i II lidze.
 

PODOBNE WPISY