Maksim Kventser zostaje w Broni

Białorusin, Maksim Kventser wiosną zagra w Broni Radom. Ten sympatyczny, 23 letni obrońca przez trzy tygodnie testów przekonał do siebie trenera Artura Kupca, a również szatnia przyjęła go dobrze. W rozwinięciu staramy się przybliżeć postać Maksima.

Kventser urodził się 3 marca 1995 roku w Grodnie. Jest wychowankiem ekstraklasowego Niemanu Grodno. Na najwyższym szczeblu nie grał zbyt wiele i został wypożyczony do pierwszoligowych klubów. Ostatni sezon (na Białorusi gra się wiosna – jesień, od 1 stycznia 2017 do 31 grudnia) Maksim był zawodnikiem Granitu Mikaszewicze. Rozegrał w sumie 40 spotkań (36 w całości), zdobył pięć bramek, co jak na obrońcę jest bardzo dobrym wynikiem.

Ma bardzo dobre warunki fizyczne, jest lewonożny. Najczęściej występował jako lewy obrońca, ale grał też jakoś środkowy obrońca i lewy pomocnik. W Broni zaliczył rzy dobre występy w sparingach. Trener Artur Kupiec na każdym treningu obserwował tego zawodnika i jest pod wrażeniem jego umiejętności.

– Myślę, że z Maksima możemy mieć duży pożytek. Mamy już komplet dokumentów tego zawodnika. Czekamy jeszcze na certyfikat z ferderacji. To kwestia kilku dni – powiedział trener Artur Kupiec.

Na tym nie koniec ruchów kadrowych w ekipie Broni. Z zespołem trenuje jeszcze dwóch nowych piłkarzy. O kolejnych zmianach będziemy informować.

PODOBNE WPISY