MAMY TO!!!!

BROŃ RADOM - LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI 2:1(1:0)
Bramki: Dominik Leśniewski 34, Elian de la Nuez 90 - Kamil Szymczak 82
Broń: Kosiorek - Machajek, Kiercz, Wrześniewski, Olszewski, Leśniewski, Dias (75. Dąbrowski), Miyamoto (67 Kielak), Goljasz (88 Pociecha), Elian Hernandez, Śliwiński.
Lechia: Awdziewicz - Jakubczyk, Warczyk, Cyran, Amroziński (71 Szadkowski), Kapron (88 Przybycień), Szymczak, Lewiński, Mroczek (71 Przedbora), Uchroński (84 Świątczak), Turewicz.
W 40 minucie Kamil Lewiński (Lechia) zobaczył czerwoną kartkę, chwilę później Matheus Dias nie wykorzystał rzutu karnego


W ostatnim  tym sezonie Broń Radom pokonała 2:1 Lechię Tomaszów Mazowiecki i utrzymała się w trzeciej lidze!!!
Mecz obfitiwał w emocje: czerwona kartka dla zawodnika gości, niewykorzystany karny przez naszą drużynę, wyrównanie przez grającą w dziesiątkę Lechię i w końcówce - gol Eliana przypieczętowujący utrzymanie i cały sezon. Ostatecznie Bron wyprzedziła w ostatniej kolejce Sokoła i Pelikana i zajęła trzynasta lokatę. Gratulacje dla trenera i zawodnikówza końcówkę rundy (trzy wygrane z rzędu) , za utrzymanie w lidze i ...już czekamy na nowy sezon!

Więcej w rozwinięciu

W niemiłosiernym upale przyszło naszym piłkarzom kończyć sezon. Lechia już tydzień temu wywalczyła utrzymanie w lidze, ale w sobotę w Radomiu przez pierwsze pół godziny można było odbieść wrażenie, że to właśnie goście sprawiają lepsze wrażenie. Do 33 min, kiedy to świetną akcję przeprowadził Piotr Goljasz i Dominik Leśniewski trafił do pustej bramki. Przed przerwą Broń powinna zdobyć jeszcze co najmniej dwie bramki. Najpierw wspomniany Goljasz trafił w poprzeczkę, a w 40 minucie tak uderzał na bramkę, że Kamil Lewiński wybił ją ręką. Sędzia pokazał mu czerwoną kartkę i podyktował rzut karny. „Jedenastki” po raz pierwszy w tym szonie nie wykorzystał Matheus Dias. Szkoda tych zaprzepaszczonych okazji, bo druga połowa nie byłaby tak nerwowa.
W 82 minucie Kamil Lewiński w polu bramkowym miał zbyt wiele swobody, strzelał z ostrego kąta na raty i pokonał Kubę Kosiorka.
Broń z determinacją ruszyła w ostatnich minuta i w doliczonym czasie gry, Hiszpan Elian Hernandez ograł defensywę gości i pokonał bramkarza. Wielka radość, bo cel został zrealizowany. Mamy trzecią ligę i cieszymy się bardzo!

PODOBNE WPISY