Mecz o być, albo nie być…

BROŃ RADOM - RKS RADOMSKO
Czwartek godzina 19
Stadion ul. Narutowicza 9 - WSTĘP WOLNY


Dokładnie 250 dni czekaliśmy na to, aby nasz zespół zagrał przy otwartych trybunach. W czwartkowy wieczór serdecznie zapraszamy na mecz, który jest dla naszych piłkarzy piekielnie ważny w kontekście utrzymania w trzeciej lidze. Kibice wejdą na mecz za darmo, a mogą też wesprzeć zrzutkę i zmotywować dodatkowo piłkarzy, na których będzie czekać premia za zwycięstwo!
WSZYSCY NA N9!

RKS Radomsko to klub z tradycyjami i z zawirowaniami. Niegdyś ekstraklasa, potem zaczynanie wszystkiego od „zera”, a teraz solidny trzecioligowiec, który wiosną stracił sporo punktów i znalazł się w strefie spadkowej.

Zarówno dla Radomska, jak i dla naszej Broni, czwartkowy mecz będzie miał ogromne znaczenie.
– ..albo my, albo oni. Nie ma co się czarować, porażka przekreśli szanse jednej z drużyn – mówi krótko trener Broni, Artur Kupiec.
Nasz szkoleniowiec z dużą kurtuacją wypowiada się o naszym przeciwniku. Jego zdaniem w RKS jest kilku bardzo dobrych, doświadczonych zawodników, którzy przy wsparciu młodzieży są groźni dla każdego. Radomszczanom wiosną nie wyszło kilka spotkań, ale nasza drużyna musi być bardzo skoncentrowana, bo rywal będzie zdeterminowany, podobnie jak my, gra „mecz o życie”.

– Praktycznie całą wiosnę gramy z przysłowiowym nożem na gardle dlatego zdążyliśmy się już oswoić z presją. Moi zawodnicy wiedzą jaka jest stawka i zdają sobie sprawę, że przegrana praktycznie przekreśli nasze szanse. Liczę, że w najważniejszym momencie zdołamy podtrzymać formę z ostatniego meczu. Cieszę się,  że wszyscy zawodnicy są zdrowi, nikt nie pauzuje za kartki, bo w dzień meczowy będę miał pełen wachlarz możliwości. Liczę również na kibiców, bo dawno ich nie było. Niech będą naszym dwunastym zawodnikiem – mówi trener Broni, Artur Kupiec.

Wejście na stadion będzie darmowe. Taka jest decyzja zarządu, który uznał, że po wielu miesiącach wyczekiwania, kibicom należy się darmowy wstęp na ten mecz.
Kibice mogą wesprzeć i dodatkowo zmotywować zawodników, aby wygrali ten mecz. Na obu trybunach przeprowadzona będzie zbiórka pieniążków na dodatkową premie dla drużyny. Mamy nadzieję, że puszki będą pełne i trafią po meczu do piłkarzy.

Jak było dotychczas?
Sezon 2013/14
RKS (Mechanik) Radomsko – Broń Radom 0:3
Broń Radom – RKS (Mechanik) Radomsko 1:0
31 maja 2014 roku ostatni raz graliśmy z RKS Radomsko na swoim stadionie. To było znakomite widowisko. Broń wygrała 1:0 po golu Mikołaja Skórnickiego w 8 minucie. Sezon zakończyliśmy na drugim miejscu, walcząc do samego końca o upragnioną II ligę. Atmosfera na meczu była wyśmienita, bo pojawiła się tez około 100 osobowa ekipa gości. Fajny doping z obu stron i wygrana „trójkolorowych”.

Sezon 2019/20
RKS  Radomsko – Broń Radom 1:1
(rewanż nie odbył się ze względu na przerwany sezon)

Sezon 2020/21
RKS Radomsko – Broń Radom 3:1
Broń Radom – RKS Radomsko ???

Jeszcze ważna kwestia związana z transmisją. Żeby obejrzeć mecz trzeba przyjść na stadion. Tym razem klub zrezygnował z transmisji wideo. Będzie można śledzić na naszej stronie tekstową relację na żywo (www.bronradom.pl/relacja). Po meczu pojawi się też skrót wideo, rozmowy z trenerami i zdjęcia. 

PODOBNE WPISY