Mecz pełen sentymentów

BROŃ RADOM - BŁONIANKA BŁONIE
Środa godz. 19
Stadion. ul. Narutowicza 9


Przed nami trzecia kolejka. Nasi piłkarze zagrają z Błonianką Błonie, z którą w ostatnich latach rywalizują regularnie. W historii występów częściej wygrywał nasz zespół, ale w poprzednim sezonieto Błonianka była górą dwukrotnie. Będzie to mecz pełen sentymntów, bo przecież jeszcze nie tak dawno w ekipie z Błonia pracowali trenerzy Michał Pulkowski i Wiktor Kupiec, a w zespole tym grał Marcin Szymczak. W środę wieczorem sentymenty będzie można schować do kieszeni.

Błonianka bardzo dobrze rozpoczęła ten sezon. Po bardzo dużych zmianach w tym zespole, niektórzy chyba zbyt szybko skreślali ten zespół. Młoda ekipa radzi sobie bez respetu, zdołała pokonać ŁKS II u siebie i zremisowała z Ursusem w Warszawie.
– Trener Pulkowski zna wielu naszych zawodników, zna słabe i dobre strony i na pewno będzie uczulał swoich zawodników na nas. Mamy mało czasu na regeneracje, ale jedziemy po trzy punkty – mówił dla klubowej telewizji Błonianki, Rafał Włodarczyk, czołowy gracz zespołu.

Trener naszej drużyny Michał Pulkowski, niedawno podkreślił, że ma bardzo duży sentyment do Błonianki, ale w środę stanie po przeciwnej roli. Broń jest faworytem tej potyczki, ale musi to potwierdzić na boisku. W meczu z Ursusem świetnie wyglądało pierwsze 15-20 minut i zespół chyba za szybko uwierzył, że ten mecz może sam się wygrać. Ostatecznie był zimny prysznic, który może wyjść drużynie na dobre, jeśli uda się wyciągnąć wnioski.
– Jesteśmy nowym zespołem, potrzebujemy trochę czasu, ale wierzę, że w środę zdobędziemy trzy punkty – zapowiada Marcin Szymczak, pomocnik Broni, który poprzedni sezon spędził w Błoniance.

W środę liczymy na głośny doping i wsparcie kibiców!

Początek spotkania godz. 19.  Tradycyjnie będzie można śledzić tekstową relację na żywo.


Jak było dotychczas

Sezon 2021/22
Broń – Błonianka 0:1
Błonianka – Broń 2:0

Sezon 2020/21
Broń – Błonianka 2:0
Błonianka – Broń 1:3
Puchar Polski 2021
Błonianka – Broń 1:0

Sezon 2017/18
Broń – Błonianka 6:1
Błonianka – Broń 4:3

Sezon 2016/17
Broń – Błonianka 2:1
Błonianka – Broń 1:2

Sezon 2003/04
Broń – Błonianka 4:1
Błonianka – Broń 5:4  

Bilans – 6 zwycięstw Broni, 5 zwycięstw Błonianki. Bramki 26:18 na korzyść Broni

PODOBNE WPISY