Mecz z rezerwami to wielka niewiadoma

POGOŃ II SIEDLCE - BROŃ RADOM
Niedziela, godz. 15.30

Jeszcze mamy świeżo w pamięci pojedynki z pierwszym zespołem Pogoni Siedlce, a tymczasem przyszło nam grać z rezerwami tego klubu. Pocieszeniem może być fakt, że to nie Broń zrobiła kro w tył, tylko Pogoń przeszła kosmiczną drogę z IV do I ligi w ciągu bodaj zaledwie sześciu lat.

Nam w pamięciu utkwił jeden mecz w Siedlcach, kiedy to remisowaliśmy dość długo z Pogonią, a za chwilę czerwoną kartkę dostał Darek Kozubek, sędzia podyktował rzut karny i po serii niezrozumiałych decyzji skończyło się 5:1. Ci, którzy byli wtedy na tym meczu, będą o nim pamiętać jeszcze bardzo długo.
Warto dodać, że swego czasu mocno Broni dał się we znaki Mariusz Marczak. W 2011 roku podczas meczu w Kozienicach zagrał bardzo dobrze i Pogoń wygrała 3:2 po golu Wędzyńskiego w 90 minucie. Siedlczanie kilka tygodni później awansowali do drugiej ligi.

Dziś nie ma już co do tego wracać, Broń w niedzielę gra z rezerwami Pogoni. w pierwszej drużynie siedleckiego klubu spisuje się dobrze Adrian Dziubiński, były zawodnik Broni, a prywatnie syn trenera naszej drużyny, Tomasza Dziubińskiego. Nie zapowiada się, żeby Adrian zagrał przeciw byłym swoim kolegom i przeciwko swojemy ojcu.

– Z tego co wiem, Adrian jest potrzebny pierwszej drużynie w meczu przeciwko GKS Tychy i niech tak zostanie – mówi z uśmiechem trener Dziubiński.

Szkoleniowiec Broni wie, że na mecz trzeciej ligi wysłana zostanie cała ławka rezerwowych. Zagrają zawodnicy, którzy nie wystąpią w pierwszoligowym spotkaniu z Tychami, które będzie rozegrane na tym samym boisku, tylko trzy godziny wcześniej.

W naszym zespole nie brakuje kłopotów kadrowych. Nie zagra za kartki Damian Sałek, nie wiadomo też czy do niedzieli zdoła się wykurować Mikołaj Skórnicki.

– Liczę, że po dobrym meczu z grodziską Pogonią nasza drużyna potwierdzi formę i pokaże się z dobrej strony w Siedlcach – dodaje Tomasz Dziubiński.

Mecz rozpocznie się o godz. 15.30. Kilka minut wcześniej rozpoczniemy RELACJĘ LIVE