MG jak…Mazowsze Grójec

BROŃ RADOM - MAZOWSZE GRÓJEC

Środa, Narutowicza 9, godz. 17.00.
Przed nami mecz trzeciej kolejki IV ligi. Zapowiada się bardzo dobre i emocjonujące widowisko, w którym zmierzy się dwóch spadkowiczów z III ligi. Obie drużyny w nowym sezonie jeszcze nie przegrały meczu. Zapraszamy  do przybycia i gorącego dopingu.


– Jeśli chcemy awansować do trzeciej ligi to nie możemy tracić punktów na własnym boisku – mówił kilka dni temu w mediach Przemysław Cichoń. I trudno się z tym nie zgodzić.

Nasza drużyna nie może unosić się pychą, nie może lekceważąco podchodzić do przeciwnika, ale z drugiej strony nie ma prawa nikogo się bać w tej lidze. Ani w środę Mazowsza, ani w sobotę Warki, ani kolejnych zespołów. A wsparcie kibiców będzie potrzebne przez cały sezon.

MAZOWSZE Grójec

Przez kilkanaście ostatnich lat grójecka piłka nożna stała na najwyższym lokalnym poziomie. Mazowsze należało do czołowych zespołów dawnej trzeciej ligi. Z biegiem czasu pogorszyła się sytuacja finansowo organizacyjna i GKS spadł do czwartej ligi. Mieczysław Czekański prezes Mazowsza niedawno podkreślał, że jego klub najgorsze czasy ma już za sobą. Zaczynają pracować „od zera” ze skromnym budżetem, ale za to bez długów. Dzięki temu futbol w Grójcu powoli wyjdzie na prostą.

W ostatnim jeszcze trzecioligowym sezonie dwukrotnie górą byli nasi piłkarze. Oba zespoły dziś ponownie spotkają się ze sobą, ale w czwartej lidze. Pierwotnie mecz miał się odbyć w Grójcu, jednak ze względu na remont ulicy Laskowej, przylegającej do stadionu, przeniesiono go do Radomia.

Latem w zespole Mazowsza zaszło kilka istotnych zmian. Wydaje się, że zmiany te wyszły raczej drużynie na dobre. Poważnym wzmocnieniem było ściągniecie trenera Jana Makowieckiego, fachowca znanego nie tylko w regionie radomskim. Pomiędzy słupkami stanie młody zdolny Piotr Przepiórka, pozyskany z Oskara Przysucha. Sporym wzmocnieniem okazało się pozyskanie z Ursusa Warszawa Damiana Wojtulewicza oraz powrót z Tarpana Tarczyn Mariusza Kotańskiego. Ten ostatni w meczu z Szydłowianką zdobył dwa gole. W ekipie Mazowsza nowym zawodnikiem jest również Arnold Kołakowski, ten sam który grając w barwach Świtu strzelił bramkę Broni na 2:0 w Nowym Dworze Mazowieckim. W dodatku do zdrowia powraca po kontuzji Tomasz Jaskólski. 


Ostatnie mecze pomiędzy Bronią, a Mazowszem:

Sezon 2001/2002 (IV liga)
Broń – Mazowsze 0:1. 1:6 (gol Michał Kucharski)

Sezon 2008/2009 (III liga)
Broń – Mazowsze 1:0 (gol Robert Rogala) 2:0 (gole Michał Kocon 2)