Minimundial dla Broni 2004!

Piłkarze Broni Radom z rocznika 2004 wygrali największy w regionie wakacyjny turniej piłkarski - Minimundial, z podwórka na stadiony. Imprezę organizował Urząd Miasta, MOSiR, a także Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. W finale zespół prowadzony przez Krzysztofa Banaszkiewicza pokonał Niemców - czyli Radomiaka 2004.

– Pracowaliśmy trzy tygodnie, żeby wygrać ten puchar i to się udało. Cieszymy się, nagrody zacne, warto było. Był to ciężki mecz, jak to w derbach. Czy to ligowe spotkanie, czy w takim turnieju, każdy chce wygrać. Tym bardziej, że chłopcy się znają, chcą rywalizować. Było sporo nerwów, ale każdy myślał o końcowym wyniku. Dobrze, że chłopaki walczą na boisku, nie odpuszczają. Po meczu będą przyjaciółmi, ale na boisku sympatii nie ma – zaznacza w rozmowie z Echem Dnia, Krzysztof Banaszkiewicz, trener Broni 2004.

– Rzeczywiście mecz finałowy godny Minimundialu i tych rozgrywek. Dwa najlepsze zespoły spotkały się w finale. Mecz dosyć zacięty, bo było 3:1 dla Broni, w końcu zrobiło się 3:3 i o zwycięstwie przesądził strzał z rzutu wolnego. Naprawdę fajny mecz – powiedział Sławomir Pietrzyk, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który był wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radomiu, organizatorem zmagań. Do tegorocznej edycji turnieju zgłosiło się 24 zespoły.
 

Najlepsze zespoły otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe, m.in. piłki, ale też vouchery na trzydniową wycieczkę, m.in. do Zakopanego i Energylandii czy na mecz finałowy Pucharu Polski w 2019 roku.
WYNIKI. Mecz o 3. miejsce: Ustronie (Brazylia) – Młodzik Radom (Urugwaj) 1:0.
Finał: Broń 2004 (Anglia) – Radomiak 2004 (Niemcy) 4:3.
Końca klasyfikacja: 1. Broń 2004 (Anglia) 2. Radomiak 2004 (Niemcy) 3. Ustronie (Brazylia) 4. Młodzik (Urugwaj)

Nagrody indywidualne: Najlepszy zawodnik turnieju: Bartłomiej Piotrowski (Broń 2004); Najlepszy bramkarz turnieju: Kamil Wójcik (Radomiak 2004); Król strzelców turnieju: Kacper Ambrozik (Broń 2004) – 15 goli.

Źródło: EchoDnia.eu