Morąg wyjątkowo piękne i odległe miasto!

W sobotę, 3 listopada naszych piłkarzy czeka mecz w bardzo odległym Morągu. To w rundzie jesiennej naldalszy wyjazd naszej drużyny. Do pokonania jest 352 kilometry. Piłkarze wybierają się na ten pojedynek w piątek, po treningu. O naszym najbliższym rywalu niewiele wiemy, bo obie ekipy zagrają ze sobą pierwszy raz.

Huragan Morąg to klub, który powstał w 1946 roku i największym sukcesem tego klubu, było uczestnictwo w barażach o drugą ligę w 1961 roku. O tym klubie było również głośno w ostatnich dniach kiedy awansował do 1/16 finału Pucharu Polski. Przypomnijmy, że najpierw pokonał Zagłębie Lubin, a w miniony wtorek przegrał 0:1 z Arką Gdynia, ale zaprezentował się bardzo przyzwoicie. 

Morąg to piękne miasto, liczące około 14 tysięcy mieszkańców, położone w powiecie ostródzkim. Położone jest nad Rozlewiskiem Morąskim, nad Jeziorem Skiertąg. Ciekawy reportaż przedmeczowy zrealizował w ostatnich dniach portal Łączy Nas Piłka. Można się z niego dowiedzieć, że Morąg to ani Warmia, ani Mazury.

PEŁNY REPORTAŻ ZOBACZ TUTAJ

Stadion Huraganu jest bliźniaczy do tego jaki w naszym regionie miało do niedawna Mazowsze Grójec (zaczął się tam remont). Planowana jest w Morągu modernizacja obiektu.

Nasza drużyna podobnie jak wcześniej do Łomży, wybiera się na mecz dzień wcześniej. Nie będzie to wycieczka krajoznawcza, tylko ciężka piłkarska praca. Szerszą zapowiedź zamieścimy jutro!

Fot. Radio Olsztyn