Nazwiska nie grają, wygrywa drużyna

PODSUMOWANIE LETNIEGO OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO
Dwa zwycięstwa, dwa remisy, dwie porażki - to sparingowy bilans naszych piłkarzy podczas letnich przygotowań do nowego sezonu. Same wyniki i to co działo się w ostatnich tygodniach w klubie, nie oddają pełni wartości Broni Radom. Sami jesteśmy ciekawi jaką rolę będzie odgrywać drużyna trenera Dariusza Różańskiego. Coś nam podpowiada, że Broń będzie mocna, ale dalecy jesteśmy od buńczucznych zapowiedzi. Ostatni sezon nauczył nas pokory, bo równo 12 miesięcy temu mieliśmy rozpocząć walkę o 2 ligę, a jesteśmy w 4 lidze.

Mecze sparingowe pokazały, że w Broni drzemie ogrymny potencjał. Może do poprawy jest gra w defensywie, bo tych goli straconych nadal jest za dużo, ale z przodu jest za to bardzo dobrze. Przegraliśmy dwa mecze z wyżej notowanymi rywalami, jednak w obu Broń pokazała się z dobrej strony. 

Żeby odnieść sukces, nasi piłkarze powinni odciąć grubą kreską to co wydarzyło się ostatnio, kiedy zespół spadał. Liczy się tylko to co teraz i to co przed nami. Z zespołu odeszli Kimura, Szyszka, Ligienza, Prasek, Pryciak, Dziubiński, Bouchniba, Kupiec. Z jednej strony można powiedzieć, że to spore ubytki, ale z drugiej trzeba sobie odpowiedzieć ilu z tych piłkarzy grało regularnie u trenera Różańskiego w wyjściowej jedenastce.

Trener Dariusz Różański zaczyna teraz pracować na swoje nazwisko. W pewnym sensie już osiągnął sukces, bo zdołał zatrzymać 80 procent drużyny.  W Broni zostali ci, którzy chcą grać dla Broni i dla Różańskiego. Można dziś komuś wytykać „zielony rodowód”, ale kto widział mecze sparingowe ten wie, że Dawid Sala i Arkadiusz Oziewicz mieli w tej drużynie wiodącą rolę. Prawdziwy Broniarski charakter pokazali Damian Sałek, Kamil Czarnecki, Piotrek Nowosielski, Paweł Młodziński, a wokół nich cała rzesza młodych graczy. Siłą tej drużyny będzie kolektyw. Nazwiska nie grają…wygrywa drużyna i charakter, a tego możemy być pewni, że tej drużynie nie zabraknie.

Wyniki meczów sparingowych
9 lipca: Wisła Puławy (I) 2:3 (Piotr Nowosielski, Bartłomiej Książek)
16 lipca: Spartakus Daleszyce (III) 4:1 (Kamil Czarnecki, Damian Sałek, Bartłomiej Książek 2x)
21 lipca: Energia Kozienice (IV) 2:2 (Arkadiusz Oziewicz, Piotr Nowosielski)
23 lipca: Lublinianka Lublin (IV) 4:3 (Arkadiusz Oziewicz 3x, Kamil Czarnecki)
27 lipca: Pilica Białobrzegi (IV) 2:2 (Piotr Nowosielski, Bartosz Krukowski)
30 lipca: Hapoel Katamon Jerozolima (Izrael – druga klasa rozgrywkowa) 0:2

2 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki – Bilans goli 14:13.

PODOBNE WPISY