Ner Poddębice w trzeciej lidze

Ostatnim beniaminkiem trzeciej ligi został Ner Poddębice, który uzyskał awans z łódzkiej IV ligi. W przedostatniej kolejce zremisował bezbramkowo z zajmującymi trzeciej miejsce w tabeli rezerwami GKS Bełchatów i ten wynk zadecydował o największym sukcesie klubu.
Ner jeszcze trzy lata temu występował w klasie A, po roku gry w lidze okręgowej awansował do IV ligi i po kolejnych dwóch sezonach awanswoał do trzeciej ligi. Trenerem Neru jest znany w Radomiu Piotr  Szarpak.
Poddębice są położone 190 km od Radomia, 40 kilometrów na zachód od Łodzi i jesienią kibice będą przeżywac emocje Neru derbowego pojedynku z sąsiednim Sokołem Aleksandrów Łódzki. 
Wcześniej do trzeciej ligi awansowali: Energia Kozienice, Błękitni Raciąż i Warta Działoszyn. Trzecia liga na nowy sezon zostanie skompletowana w środę, po zakończeniu barażowego meczu pomiędzy Radomiakiem a Wisłą Sandomierz. Od tego meczu zależy, czy w trzeciej lidze wystąpi Radomiak czy Omega Kleszczów. Mogą także wystąpić problemy licencyjne i organizacyjne które jeszcze mogą "przemeblować" ligę.