Nie zagrają w Broni

Testowani w środowym meczu dwaj obrońcy, Łukasz Szymoniak i Andrij Protsyk – nie zagrają w rundzie jesiennej w Broni Radom. Wciąż jeszcze ważą się losy 19-letniego Dawida Osojcy.

Szymoniak ma za sobą dwa występy w ekstraklasie w barwach Korony Kielce. Ostatnio grał w pierwszoligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Choć większych błędów nie popełnił to jednak na tle Szydłowianki (klasa okręgowa) wypadł delikatnie mówiąc średnio.

Po przerwie w meczu kontrolnym z szydłowieckim klubem, nieco lepiej spisał się Ukrainiec Protsyk. W swojej ojczyźnie grał w Karpatach Lwów na zapleczu ekstraklasy. W Polsce jego klubem była Wisła Puławy. Być może dostałby angaż w Broni gdyby nie fakt, że skończyło mu się pozwolenie na pracę w Polsce i załatwianie dokumentów zajmuje nawet kilka tygodni. Niewykluczone, że Ukrainiec będzie brany zimą pod uwagę podczas wzmocnień.

Dawid Osojca, zawodnik, który trenuje z Bronią od kilku tygodni, wciąż nie ma formalnej zgody z Czarnych Dęblin na zmianę barw klubowych i jego losy w naszym klubie się ważą.

Na zdjęciu Osojca (z prawej) i Protsyk.