Nie żyje Stefan Borucz!

W Broni Radom mówiąc "kolarstwo" - myślisz STEFAN BORUCZ! Nie było i chyba już nie będzie drugiej takiej postaci jak Pan Stefan. Zmarł dziś w wieku 88 lat. Od 1959 roku związany z naszym klubem. Jeszcze kilkanaście lat temu próbował rekatywować sekcję kolarską. Wybitny zawodnik, fantastyczny trener!

O śmierci ojca poinformowała w mediach społecznościowych Barbara Borucz, córka pana Stefana. W przeszłości również znakomita zawodniczka radomskiej Broni.
Stefan Borucz pochodził z ziemi łódzkiej. Jednak od 1959 roku był związany z Bronią Radom i naszym regionem. Odnosił mnóstwo sukcesów w kolarstwie torowym. W swojej karierze zdobył 16 medali mistrzostw Polski, w tym 9 złotych.
Jako trener odnosił bardzo dużo sukcesów i dochował się wyjątkowych zawodników. Jego podopiecznymi w Broni był m.in. Andrzej Michalak, Jerzy Skoczek i mistrz świata juniorów w torowym wyścigu długodystansowym z roku 1974 Jerzy Rychlicki. W latach 1969-1976 pracował równocześnie z reprezentacją Polski seniorów, m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium (1972) i Montrealu (1976). Wprowadził do kadry narodowej torowców takich zawodników jak Jan Jankiewicz i Krzysztof Sujka.

PODOBNE WPISY