Nowi na sprawdzianie

Kilku nowych zawodników wystąpiło w Broni w sobotę w meczu towarzyskim z Energią  Kozienice. Wynik 1:1 i sama gra może nie zachwycały, ale też sparingi są od tego, aby sprawdzać nowe ustawienia, testować nowych graczy, na różnych pozycjach. Broń miała w tym meczu kilka szans na strzelenie zwycięskich bramek, dlatego na wyciąganie jakiś dalekich wniosków jest za wcześnie. Kibiców interesuje za to, kto był sprawdzany w naszej drużynie.

W bramce po przerwie zagrał Jakub Piotrowski. Wychowanek Gedanii Gdańsk, ma 21 lat. W Widzewie Łódź i Górniku Łęczna był rezerwowym młodzieżowcem. Potem odniósł kontuzję, a po powrocie do zdrowia wiosnę spędził w czwartoligowej Gedanii. Na temat gry w sparingu niewiele można napisać, bo po przerwie kozieniczanie oddali dwa niecelne strzały i Piotrowski był praktycznie bezrobotny.

Mikołaj Majer, 19 letni pomocnik grający w ostatnim czasie w Centralnej Lidze Juniorów w Gwarku Zabrze. To zawodnik wywodzący się z Radomia i jakiś czas temu występował już w Broni w roczniku 2002.

Danzell Mora Gonzalez,  26 letni Hiszpan grający w 3. lidze w UD Ibarra (czwarty poziom). Bardzo ciekawy zawodnik, który dopiero w czwartek pojawił się na treningu i widać, że potrzebuje czasu. Sporo biegał, mocny fizycznie, ale też dostawał mało podań. Zostaje z Bronią na pewno na kilka dni.

Jakub Zborowski, lewy obrońca. Młodzieżowiec, który nie przebił się do pierwszej drużyny Pogoni Grodzisk, rozegrał kolejny dobry mecz sparingowy.

Nieźle wypadła trójka nowych graczy, którzy już wcześniej podpisali umowy. Igor Kośmicki dobrze zagrał w defensywie przez 90 minut.
Zdecydowanie najlepszy na boisku kolejny raz był Tomasz Bartosiak i trzymamy kciuki, aby grał na takim poziomie w lidze.
Bardzo dobre spotkanie rozegrał też strzelec bramki, Robert Kowalczyk. Jak na napastnika przystało, znalazł się tam gdzie powinien i zrobił co trzeba.

W najbliższych dniach mogą pojawić się jeszcze testowani gracze. W środę nasz zespół jedzie na mecz z GKS Nowiny, a w sobotę z Orliczem do Suchedniowa.
Wkrótce również ocena sparingu przez trenera Artura Kupca.