O rywalu. Pilica Białobrzegi

Już w środę o godz. 15 piłkarze Broni zagrają kolejny mecz w trzeciej lidze. Zagramy na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi. Szerszą zapowiedź tego pojedynku zamieścimy wkrótce w naszym portalu. Dziś chcemy przybliżyć naszego rywala. Pilica to nasz dobry znajomy. W ostatniej dekadzie graliśmy z białobrzeskim zespołem aż 13 razy. Co ciekawe ostatni raz przegraliśmy w Białobrzegach 1 października 2006 roku. Z kolei trzy ostatnie mecze na stadionie Pilicy zakończyły się remisami.

Z Pilicą od kiedy jest w trzeciej lidze, zawsze gra się bardzo ciężko. Na tym szczeblu zwyciężyliśmy tylko raz. Środowy mecz będzie miał szczególną wagę i Broń po prostu musi nieco przełamać tą statystykę.
Jesienią na stadionie Broni było 1:1. Bramkę w 43 minucie zdobyli goście po strzale Igora Jaszczaka. Wyrównał po strzale z rzutu karnego Piotr Nowosielski w 48 minucie. To nie był dobry mecz w wykonaniu Broni, ale Pilica też wówczas nie zachwyciła.

ZOBACZ JESIENNE SPOTKANIE BROŃ – PILICA TUTAJ

Zimą w białobrzeskim zespole zaszło kilka istotnych i ciekawych zmian. Widać po wynikach, że drużyna solidnie przygotowała się do rundy wiosennej. Do zespołu wrócili Zbigniew Obłuski (z Polonii Warszawa), Arkadiusz Oziewicz (z LKS Promna) i Kamil Hernik (z Bzury Chodaków). Na dodatek dołączył też młody bramkarz, Damian Malina (Sparta Szamotuły). Pierwsze dwa wiosenne mecze pokazały, że Pilica gra bardzo dobrze. Sprawiła niespodziakę i zremisowała z liderem, Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:0, choć miała okazje, aby wygrać ten mecz. Z kolei w miniony weekend Pilica Białobrzegi rozgromiła w świetnym stylu 4:0 Oskara Przysucha. Trzeba jednak zaznaczyć, że tego dnia Oskar zagrał dużo gorzej niż na inaugurację z Bronią.

W drużynie Pilicy w przeszłości grali Paweł Młodziński (jest wychowankiem Pilicy), Dawid Sala i Łukasz Kominiak. W sobotę na stadionie w Białobrzegach Dawid obserwował mecz Pilicy. 

– W obronie jest to na pewno zespół doświadczony choć nie grał Jacek Moryc. Linia pomocy to ambitna i waleczna młodzież. Pilica ma szybkie boki i dodatkowo jest Arek Oziewicz który wprowadza na boisku duży spokój. Z kolei w ataku Zbyszek Obłuski który robi różnicę i potrafi nawet z dwoma obrońcami na plecach zrobić dużo zamieszania – ocenia rywala, Dawid Sala.

W meczu z Bronią nie zagrają Konrad Rudnicki i Rafał Białecki za nadmiar kartek. Kontuzjowany jest też Daniel Barzyński i jego występ stoi pod znakiem zapytania.

W ostatniej dekadzie z Pilicą graliśmy aż 13 razy. 5 razy wygrała Broń, 5 razy padł remis, 3 razy wygrała Pilica. Bilans goli: 23:16 na korzyść Broni

Jak było ostatnio:
BROŃ – PILICA (w Radomiu) (w Białobrzegach)
Sezon 2015/16 (III liga) 1:1 ??
Sezon 2014/15 (III liga) 1:1 1:1
Sezon 2013/14 (III liga) 1:0 2:2
Sezon 2009/10 (IV liga)  3:0 1:1
Sezon 2007/08 (V liga)   2:1 3:0
Sezon 2006/07 (V liga)   6:1 0:2
Sezon 2005/06 (V liga)   2:4 0:1