Ostatni raz…33 lata temu

Już w środę bardzo ważny mecz Broni Radom na obiekcie przy ul. Narutowicza 9. Marzy nam się awans do trzeciej ligi, drużyna jest bardzo blisko osiągnięcia celu. Wystarczy dobry wynik z Mazovią Mińsk Mazowiecki.
Zastanawialiście się kiedy Broń Radom zapewniła sobie awans grając na stadionie przy ul. Narutowicza 9? Okazuje się, że taka chwila nastąpiła w 1985 roku, gdy nasz zespół awansował na zaplecze ówczesnej ekstraklasy. Pokonaliśmy Radomiaka II Radom 4:0.

W czerwcu 1985 roku, na trzy kolejki przed końcem sezonu, nasz zespół musiał wygrać z rezerwami Radomiaka, aby świętować awans. Po golach golach Gromka, Góry, Żuchowskiego i Krajewskiego, Broń wygrała 4:0 (2:0) i mogła świętować powrót do II ligi. Potem jeszcze nasz zespół grał z Wisłą Puławy (0:0) i Stalą Poniatowa (1:3), ale te mecze nie miały znaczenia.

Od tamtej pory minęło 33 lata i nasza Broń jeszcze trzykrotnie potrafiła wywalczyć awans, ale te mecze decydujące o sukcesie, rozgrywała…na wyjazdach!

W 2000 roku Broń wygrała ligę okręgową, gdzie spędziła dwa sezony. Nasz zespół zapewnił sobie pierwsze miejsce pięć kolejek przed końcem, wygrywając 4:1 w Wierzbicy z Orłem. W ostatniej kolejce graliśmy na wyjeździe z Malechemem Chynów i Broń wygrała 11:0.

W 2008 roku jak już pisaliśmy, wywalczyliśmy awans do trzeciej ligi, po meczach barażowych, ostatni mecz graliśmy z Wisłą II w Płocku.

Ostatni awans nasza Broń wywalczyła sobie w 2010 roku. Był to powrót do trzeciej ligi, ale sukces został przypieczętowany na 4 kolejki przed końcem, dokładnie na boisku Naprzodu Zielonki. Tam nasza Broń wygrała 3:1 po golach Daniela Ciupińskiego, Arkadiusza Chudzińskiego, Wojciecha Kupca.

Szersza zapowiedź środowego meczu, wieczorem na naszym portalu!