Ostatni trening piłkarzy

Piłkarze Broni Radom po raz ostatni spotkali się na treningu i do 12 lipca będą mieli urlopy. Na zajęciach poza Łukaszem Ubożakiem i Danielem Ciupińskim, byli wszyscy zawodnicy. Obaj ponieważ są nauczycielami, mieli zakończenie roku szkolnego. Na treningu pojawił się Cezary Zieliński.

Jak będzie wyglądała nasza kadra jesienią, tego jak na razie nie wie nikt. Wszystko rzecz jasna zależy od budżetu. Nowy system stypendialny, jaki zafundowali nam radni, wymusi na zarządzie pewne oszczędności i trzeba będzie zaciskać pasa. Poza tym istnieje duża potrzeba przewietrzenia nieco zespołu. Na pewno nie jest aż tak krytycznie z klubowymi finansami jak niektórym mogłoby się wydawać.
– Już nasza w tym rola, aby piłkarze aż tak bardzo nie odczuli zmian w stypendiach – mówią członkowie zarządu Broni.

Jak na razie definitywnie z klubem pożegnał się Łukasz Jamróz, który po okresie wypożyczenia wrócił do kieleckiej Korony. Z tej okazji chcemy Łukaszowi serdecznie podziękować za wkład jaki miał w wyniki osiągnięte przez Broń w ostatnim sezonie. Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby „Jamro” już jesienią zadebiutował w ekstraklasie.

Być może jeszcze dwóch, może trzech zawodników pożegna się z drużyną, ale te sprawy wyjąsnią się dopiero po 30 czerwca, kiedy zawodnicy zasiądą do rozmów z władzami klubu.
Warto dodać, że na ostatnim treningu pojawił się Adrian Ziętek, który wczoraj był na testach w Wiśle Płock. Zagrał w wewnętrznej grze i na razie trudno powiedzieć czy spodobał się w ekipie pierwszoligowca, czy też nie.
Na ostatnim treningu pojawił się też Cezary Zieliński, któremu skończyło się wypożyczenie do Centrum Radom. Jak powiedział nam Czarek, chce powalczyć o miejsce w składzie. Zamierza skupić się na treningu i zamierza grać na trzecioligowym poziomie.

Po okresie urlopowym drużyna wróci do zajęć 12 lipca. Wówczas bęzie można coś więcej napisać o zawodnikach, których Broń chciała by mieć u siebie i jaki cel przeświecać będzie zespołowi w nowym sezonie. Pierwszy mecz sparingowy zagramy 16 lipca w Białobrzegach z Pilicą.