Ostatnie podsumowanie – 34 kolejka


Podium. Najskuteczniejszy, najskuteczniejsi. Cztery karne. Piknikowa kolejka – emocje jedynie w… Kleszczowie. Najlepszy mecz Polonii na koniec. Rozbita Pilica, hat trick w 8 minut. Bez Wielunia i Startu (?)
     Zakończył się sezon 2041/15. Na podsumowania całej ligi, a szczególnie gry drużyny Broni przyjdzie jeszcze czas, teraz kilka zdań o ostatniej kolejce ligi. Remisem w Kleszczowie zakończyliśmy sezon na trzecim miejscu. Jak rok temu ostatni mecz sezonu był korespondencyjnym pojedynkiem pomiędzy Bronią a Ursusem, tym razem tylko o drugie miejsce. I znów przegraliśmy tę rywalizację, a sezon kończymy na trzecim miejscu. Broń okazała się najskuteczniejszą drużyną ligi, zdobywając na boisku 62 gole, a Mariusz Marczak po raz drugi został królem strzelców zdobywając w tym sezonie 17 bramek. Jego dorobek mógłby być większy, ale w dwóch ostatnich meczach trzy rzuty karne „odstąpił” kolegom. Dzięki temu w czołówce strzelców znalazł się też Piotr Nowosielski. Podczas meczu w Kleszczowie Broń przerwała serię dziewięciu spotkań z rzędu w których zdobyła po dwa gole, ale zaczęła inną. Cztery ostatnie bramki sezonu padły z rzutów karnych.
     Ostatnia kolejka była dosyć piknikowa, dla niektórych drużyn – nawet bardzo, stąd kilka niespodzianek i wysokich wyników. Najwięcej emocji było chyba w…Kleszczowie, gdzie Omega z powodzeniem grała o szanse na utrzymanie w lidze. Jej los teraz zależy od wyników baraży Radomiaka, jego zwycięstwo da Omedze pewne utrzymanie. Pierwszy baraż Radomiak – Wisła Sandomierz już w najbliższą sobotę.
    Radomiak, zwycięzca ligi poniósł pierwszą w całym sezonie porażkę u siebie, przegrywając 0:1 z Lechią Tomaszów Maz. Drużyna z Tomaszowa wygrała cztery ostatnie mecze i zapowiada się, że w nowym sezonie będzie dużą siłą ligi. Dla Lechii sezon jeszcze się nie skończył, 17 czerwca zagra finał łódzkiego Pucharu Polski z Borutą Zgierz. Bardzo ciekawy mecz został rozegrany w Łodzi. ŁKS przegrywał 0:1, prowadził 2:1, ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2, zapewniającym Ursusowi drugie miejsce w lidze. Pelikan Łowicz ostatecznie pogrążył Start, wygrywając w Otwocku 4:1, mimo, że to gospodarze pierwsi zdobyli bramkę. Start nie potrafił podnieść się po spadku z drugiej ligi, grając z sezonu na sezon coraz słabiej i ostatecznie został zdegradowany, choć z nieoficjalnych informacji wynika, że nie wszystkie drużyny, które utrzymały się w lidze wystartują z nowym sezonie i może to być szansa nawet dla …ostatniego Startu.
        Świt Nowy Dwór rozbił aż 5:0 Pilicę w Białobrzegach, a trzy bramki w ciągu zaledwie ośmiu minut zdobył Jakub Cesarek. Taki sam wynik padł w Aleksandrowie, gdzie Polonia Warszawa pokonała Sokoła. Teraz „Czarne Koszule” czekają przekształcenia własnościowe i Polonia może w nowym sezonie być bardzo silną drużyną.
       Legia II bez juniorów grających w półfinałach Centralnej Ligi Juniorów pokonała 1:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki. W meczu o utrzymanie w lidze WKS Wieluń przegrał 2:3 na własnym boisku z Pogonią II Siedlce i spadł z ligi (niezależnie od wyniku- nadal nie ma licencji na III ligę). Już w środę sezon zakończyła Warta Sieradz, otrzymując w ostatniej kolejce punkty walkowerem, znów sytuując się w czołówce ligi.

PODOBNE WPISY