Ostatnie sparingi przed ligą

W miniony weekend zostały rozegrane ostatnie sparingi przed rundą wiosenną. Już za tydzień początek najważniejszej od lat rundy dla naszego klubu. Trzeba będzie odrabiać straty, by znaleźć się w nowej, atrakcyjnej trzeciej lidze. Ostatnie ruchy kadrowe  budzą nadzieję, ale potrzeba będzie w niedzielę jeszcze jednego wzmocnienia – kibiców, którzy przyjdą na stadion, by wspierać piłkarzy w walce.Najciekawszymi pojedynkami sparingowymi były mecze pomiędzy trzecioligowcami walczącymi o utrzymanie. Uwagę zwracają wygrane z drugoligowcami oraz…porażki z drużynami z czwartek ligi. Warta Działoszyn postraszyła wysoką wygraną.

 WKS Wieluń- Warta Działoszyn 0:5. Nasz pierwszy rywal wysoko wygrał ostatni sparing, szybko zdobywając gole. WKS Wieluń to obecnie ósma drużyna sieradzkiej ligi okręgowej.

Oskar Przysucha- KS Paradyż 3:5  Jak we wcześniejszych meczach i tym razem w meczu Oskara padło wiele bramek. To była druga z rzędu porażka drużyny z Przysuchy z czwartoligowcem.

Ursus Warszawa – Błękitni Raciąż  2:0 – W meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie w trzeciej lidze lepszy okazał się Ursus, który  w ostatnich dniach pozyskał dwóch młodych zawodników z drugiej ligi. Do Błękitnych dołączyło zimą kilku zawodników z wyższych lig.

Pilica Białobrzegi- Orzeł Wierzbica 2:1

Sokół Aleksandrów Ł. – Żyrardowianka Żyrardów 2:2 – Po raz kolejny lider nie poradził sobie z drużyną z IV ligi.

Raków Częstochowa – ŁKS Łódź 2:0 – W minionym tygodniu do ŁKS –u  dołączył Sebastian Szerszeń z Arki Gdynia.

Raków Częstochowa – Lechia Tomaszów Maz 1:3 – Drugoligowiec przetestował dwie czołowe drużyny III ligi, pokonując ŁKS i przegrywając z Lechią Tomaszów Maz.

Wisła Puławy – Świt Nowy Dwór Maz. 1:3 – Zwycięstwo Świtu nad czołową drużyną II ligi to spora niespodzianka mogąca zapowiadać  drugoligowe aspiracje drużyny z Nowego Dworu.  Do Świtu dołączył Kamil Dankowski z Legionovii.

Polonia Warszawa- FK Krasnodar (młodzieżowcy) 2:1

Pelikan Łowicz – Warta Sieradz 3:0 – W meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie górą Pelikan, który do tej pory nie spisywał się zbyt dobrze. Mecz był zamknięty dla widzów i dziennikarzy.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – KS Konstancin 1:1 – Po pięciu zwycięstwach w sparingach, w kolejnych trzech meczach Pogoń nie zdołała pokonać rywali.

Olimpia Elbląg – Legia II Warszawa 2:2 – Do rezerw Legii powrócił Mateusz Wieteska, który był wypożyczony do Dolcanu Ząbki.

Ner Poddębice – Omega Kleszczów 2:2

Energia Kozienice- Lewart Lubartów 1:2

Start Otwock nie rozegrał zimą żadnego sparingu.

               Dziękuję za śledzenie cotygodniowych informacji o sparingach rywali. Zapraszam na podsumowanie wiosennych kolejek ligi. A w niedzielę, 6 marca o g. 11.00 wszyscy spotkamy się na stadionie Broni, by wspierać naszą drużynę!

               BCN