Oświadczenie radomskich klubów!

⚽️‼️OŚWIADCZENIE RADOMSKICH KLUBÓW ‼️‼️
Radomska Broń jest jednym z największych klubów, objętych przez system stypendialny. W ostatnim czasie władze naszego klubu uczestniczyły w konsultacjach wraz z włodarzami miasta i przedstawicielami innych klubów, aby wypracować jak najlepszy system wspierania sportowców. Teraz wszystko w rękach radnych. Poniżej przedstawiamy oświadczenie wypracowane wspólnie przez radomskie kluby.
„Przez lata wspólnie budowaliśmy sportowy wizerunek Radomia. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu sponsorów, wielu oddanych ludzi i władz miasta – poprzez system stypendialny, który daje klubom stabilną podstawę funkcjonowania. Dzisiaj znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, która nie pozostanie bez wpływu na działalność klubów sportowych.


W związku z panującą pandemią i kryzysem miejskich finansów, władze miasta zaproponowały zmiany w systemie stypendialnym. Propozycje te powstały w konsultacjach z klubami. Nowy poziom finansowania, choć niższy, pozwoli nam zbudować drużyny i przystąpić do rozgrywek. Jest to kompromis pomiędzy potrzebami klubów, a możliwościami finansowymi miasta. W samorządzie, podobnie jak i w sporcie, trzeba szukać oszczędności. Wiemy, że zarówno my, jak i samorząd stoi przed ogromnym wyzwaniem, z którym wspólnie musimy sobie poradzić.


Wierzymy, że w przyszłości, gdy powróci normalność, wrócimy do rozmów i być może wyższego poziomu finansowania. Dzisiaj jednak wspólnie, jako przedstawiciele najważniejszych klubów w Radomiu, prosimy radnych, którzy na najbliższej sesji pochylą się nad projektem uchwały, o jej przyjęcie w zaproponowanym kształcie. Każda zmiana i każdy tydzień opóźnienia w przyjęciu uchwały utrudni nam przygotowanie do następnego sezonu. Wierzymy, że nasze kluby nadal będą dostarczać kibicom wielu pozytywnych emocji i będą promować Radom”.


RKS Radomiak Radom
Cerrad Enea Czarni Radom
HydroTruck Radom
E.Leclerc Radomka Radom
Broń Radom
Akademia Piłki Ręcznej Radom

(fot. dron.radom.pl)

PODOBNE WPISY