Oziewicz, Pietralski, Jakubczyk zostają

Arkadiusz Oziewicz powraca do Broni Radom. W naszym zespole zostają też dwaj młodzieżowcy, Albert Pietralski i Patryk Jakubczyk. Kadra liczy 20 zawodników oraz ewentualne uzupełnienia z juniorów. Na tym jednak budowanie drużyny się nie kończy. Trener Dariusz Różański z uśmiechem tajemniczo przyznaje, że na wszelki wypadek trzyma jeszcze wolne miejsce dla kogoś nowego.

Arkadiusz Oziewicz to wychowanek Beniaminka Radom. Swoje najlepsze lata spędził w Radomiaku Radom. Mało kto dziś pamięta, ale blisko 40 meczów rozegrał w reprezentacjach młodzieżowych Polski. W kadrze do 17 i 18 lat był kapitanem. Gdzieś w pewnym momencie nastąpiło wyhamowanie jego kariery. Grał w Broni wiosną 2012 roku. Rozegrał 9 spotkań i zdobył jedną bramkę. Ostatnio był zawodnikiem Pilicy Białobrzegi, z krótką przerwą na grę w LKS Promna.

Albert Pietralski, to prawy obrońca Oronki Orońsko. Ma dopiero 18 lat. Będzie walczył o miejsce w składzie, ale może też pomagać drużynie juniorów starszych w rozgrywkach Ekstraligi.

Patryk Jakubczyk tak jak pisaliśmy, był testowany przez Lechię Tomaszów Mazowiecki. W poniedziałek doszedł do porozumienia z władzami klubu. Jest młodzieżowcem, a ma już spore doświadczenie w 3 lidze, które jesienią powinno procentować na boiskach czwartej ligi.

Nie jest żadną tajemnicą stwierdzenie, że trener Dariusz Różański chce mieć ogranych i doświadczonych młodzieżowców. Wbrew pozorom takich w Broni nie jest zbyt wielu. Tacy zawodnicy jak Krukowski, Bojek, Wicik, Książek,  Bartosiak nie są już młodzieżowcami. Obecnie w kadrze jest tylko Piotr Dobosz, kontuzjowany Emil Więcek, bramkarz Sebastian Przytuła, Jakub Kumoch oraz juniorzy rocznika 1999.

Kadra będzie licznna, bo drużynę czeka aż  19 ligowych spotkań oraz mecze (co najmniej jeden) pucharowe.
– Można powiedzieć, że kadra jest już niemal gotowa, ale ja jej jeszcze nie zamykam. Może się jeszcze trafić ktoś ciekawy – powiedział nam trener Różański.

Na zdjęciu Arkadiusz Oziewicz.