Pamiątki po Kazimierzu Paździorze

Już za kilkanaście dni w hali przy ul., Narutowicza 9 w Radomiu utworzona zostanie Izba Pamięci, poświęcona najwybitniejszemu sportowcowi Broni Radom, Kazimierzowi Paździorowi. Rodzina mistrza olimpijskiego z Rzymu przekazała po nim wspaniałe pamiątki, w tym również złoty medal. 

Rzadko piszemy o innych sekcjach Broni, ale w tym przypadku ciężko ominąć temat. Tym bardziej, że klub ochodzi 90 – lecie istnienia, a twórcą największego sukcesu był właśnie Kazimierz Paździor.
Wśród najcenniejszych pamiątek jest m.in. złoty medal z Igrzysk Olimpijskich w Rzymie w 1960 roku oraz pas mistrzowski, który Kazimierz Paździor wywalczył na Mistrzostwach Europy w Pradze w 1957 roku. – Jest też mnóstwo innych odznaczeń i pucharów oraz fotografie o wyjątkowej sentymentalnej wartości. Mamy na przykład zdjęcia ze słynnym Feliksem „Papą” Stammem z oryginalnymi autografami – wylicza sekretarz miasta Rafał Czajkowski.
Warto przypomnieć, że hala przy ul. Narutowicza 9 nosi imię Kazimierza Paździora.

Już wkrótce obszerny życiorys i wspaniałą historię osiągnięć Kazmierza Paździora będzie można przeczytać w Monografii Broni Radom.

PODOBNE WPISY