Pelikan w trzeciej lidze, ośmiu spadkowiczów

Pelikan Łowicz po dzisiejszej porażce 0:1 w meczu z Siarką Tarnobrzeg spadł z drugiej ligi. To powiększa ilość spadkowiczów z naszej ligi do minimum ośmiu. Do zdegradowanego wczoraj Huragan Wołomin, dziś dołączył Zawisza Rzgów.

      Pelikan Łowicz to „najdłuższy trzecioligowiec III RP”. Drużyna, która awansowała na trzeci poziom ligowy w 1990 roku, grała na nim ( w starej trzeciej, bądź nowej drugiej lidze) przez 24 lata, z wyjątkiem jednego sezonu, gdy Pelikan grał na zapleczu ekstraklasy). Jeśli Broń będzie grać w przyszłym sezonie w trzeciej lidze, to czeka nas mecz na kameralnym stadionie w Łowiczu, zapewne w niedzielę o g.11.15- tradycyjnym od wielu lat terminie rozgrywania meczów Pelikana.
       Spadek Pelikana oznacza, że z trzeciej ligi spadnie minimum osiem drużyn, a do zdegradowanego wczoraj Huraganu Wołomin dołączył dziś Zawisza Rzgów. Nadal nie jest pewna sytuacja Znicza Pruszków i Legionovii i w związku z tym na dzisiaj jedynie Ursus, Broń, Legia II i Warta mogą być pewne utrzymania w trzeciej lidze, reszta musi nadal walczyć.

PODOBNE WPISY