Piątkowy wieczór! Wszyscy na stadion!

BROŃ RADOM - LEGIA II WARSZAWA
Piątek godz. 18
Stadion, ul. Narutowicza 9 w Radomiu


Chcemy zwycięstwa, liczymy na punkty i wierzymy, że w piątkowy wieczór nasza drużyna dostarczy nam mnóstwo pozytywnych emocji. Przyjeżdża rywal trudny, z którym zawsze było "pod górę", ale mamy nadzieję, że przy N9, przy wsparciu kibiców uda się zainkasować punkty.

Legia II w tym sezonie nie przegrała jeszcze spotkanie. 2 zwycięstwa, 3 remisy stawiają tą drużynę na czwartym miejscu w tabeli. W stołecznym klubie chcieliby, aby rezerwy grały co najmniej w drugiej lidze. Od kilku lat „dwójka” okupuje czołówe lokaty trzeciej ligi. W pojedynkach obu drużyn Broni zawsze grało sie ciężko. Wygraliśmy tylko jedno spotkanie w ostatnich latach. Właśnie to ostatnie, w rundzie wiosennej rozgrywając kapitalne zawody. Broń wygrała 3:1, Jakub Kosiorek obronił rzu karny, a przez ponad pół godziny zespół grał w osłabieniu. Nie mamy nic przeciwko, aby powtórzyć wynik.

W jakim składzie przyjedzie Legia II? Tego dkładnie nie wiadomo, bo pierwszy zespół gra w tym samym czasie u siebie z Radomiakiem. Patrząc jednak w przeszłość, nie ma to większego znaczenia, bo Legia nawet grając młodzieżą, potrafił zawiesić wysoko poprzeczkę.

TRENER PRZED MECZEM
Nasz zespół musi zagrać mocno, ambitnie, skutecznie i z dużą koncetracją w obronie. W Broni nie brak legijnych akcentów. Kilka lat młodzieżowych zespołach grał Kacper Pietrzyk. Z Legią związani byli też Piotr Goljasz, Hubert Derltka, czy Wojciech Kalinowski.
Trener Broni, Michał Pulkowski jest przekonany, że będzie to dobry mecz, wierzy w wygraną Broni i liczy też na wsparcie kibiców.
– Porażka z Mławianką zabolała nas wszystkich gdyz zbyt wiele rzeczy nie funkcjonowało tak jak powinno. Przeanalizowaliśmy ten mecz z zawodnikami i przyczyny porażki zostały zdiagnozowane i wskazane. Mecz z Mławianką określam jako wpadkę z której musimy wyciągnąć wnioski i nie możemy popełniać takich błędów w kolejnych meczach.
Przed nami kolejny mecz z trudnym przeciwnikiem jednak wymagamy od siebie żeby każdy kolejny mecz przyczynił się do rozwoju i poprawy funkcjonowania zespołu.
W poniedziałek pocwiczylismy elementy które nie były odpowiednie w meczu z Mławianką natomiast od wtorku już trenowaliśmy pod kątem przygotowania do meczu z Legią II.
Legia II to bardzo dobrze skonstruowany zespół oparty na doświadczonych zawodnikach ogranych w wyższych ligach i uzupełniony bardzo zdolną młodzieżą, mającą już czasem przetarcie w I zespole lub występującą w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Mamy jednak pomysł na ten mecz i wierzymy w pozytywny wynik. W porównaniu z meczem z Mławą wraca do kadry pauzujący za kartki Tomek Bartosiak, dobrze po urazie wprowadził się do zespołu Kamil Odolak. który strzelił dwie bramki więc nasze opcje jeśli chodzi o decyzje personalne się zwiększają. Niestety na dłuższą chwilę wypada Hubert Derlatka, któremu życzę szybkiego powrotu do treningów, a z racji jego sentymentu do Legii chciałbym żebyśmy sprawili mu radość zwycięstwem, bo na pewno zależało mu na występie w tym spotkaniu.Od początku sezonu czujemy się mocni w meczach u siebie, wygraliśmy tutaj dwa mecze, a w trzecim do momentu dziwnych decyzji sędziowskich też prowadziliśmy, dlatego też zapraszam kibiców na mecz żeby wsparli nas w walce o kolejne 3 punkty – powiedział nam trener Michał Pulkowski.


W piątkowy wieczór zapraszamy wszystkich na stadion przy N9.

Bilety kup przez portal MOSiR TUTAJ

Na naszym portalu przeprowadzimy tekstową relację na żywo.