Pierwsza sparingowa wygrana

BROŃ RADOM - KORONA (ME) KIELCE 1:0 (1:0).
1:0 Zieliński 53.

Broń I połowa: Młodziński (30 Kędzierski) - Ziętek, Kośmicki, A. Kupiec, Boguś - Grymuła, Cichawa, Dziubiński, Cieślik - Chudziński, Ciupiński.
Broń II połowa: Kędzierski (58 Molęda, 75 Michałek) - Ziętek, W., Kupiec, Jarząbek, Zieliński, Rdzanek, Sałek, Bawor, Kościelniak, - Drachal, P. Kocon.

Zdjęcia niebawem

Bardzo dobrze wypadł pierwszy sparing z udziałem naszego zespołu. Przez całe 90 minut przy potwornym upale Broń przeważała i powinna ten mecz wygrać bardzo wysoko. Przed przerwą wręcz idealnych okazji nie wykorzystali Daniel Ciupiński oraz Adrian Dziubiński. W drugiej połowie dwie sytuacje miał Paweł Kocon, a po jednej trafił piłką w słupek. Gole powinny paść także po strzałach Andrzeja Drachala i Oskara Bawora. Cieszy na pewno fakt, że Broń z dużą łatwością stwarzała sobie podbramkowe sytuacje. Goście z kolei ani razu poważnie nie zagrozili naszej bramce. Trzeba jednak przyznać, że kielecki zespół oparty był w sporej mierze na testowanych graczach, którzy starają się angaż w Młodej Ekstraklasie.

Zanosi się na spore zmiany w naszym zespole i wydaje się, że zmiany te będą raczej na korzyść drużyny. Wiadomo już że w naszym zespole nie zagra Paweł Lewandowski, który wybrał ofertę Zwolenianki Zwoleń. Z gry w piłkę nożna zrezygnował Emil Jędrzejewski, który myśli o nauce w Warszawie. Wcześniej z Broni odeszli Patryk Wajszczuk, Krzysztof Banaszkiewicz. Michał Kocon, a sytuacja Wojtka Molędy jest jeszcze niejasna.

Broń może pochwalić się już trzema nowymi zawodnikami. O Marcinie Bogusiu i Danielu Ciupińskim pisaliśmy już wcześniej. W dzisiejszym meczu zadebiutował 32-letni Marcin Kośmicki (na zdjęciu), który ma na swoim koncie 4 występy w ekstraklasie w barwach Korony Kielce. W swojej karierze grał również w Śląsku Wrocław, Górniku Łęczna, a ostatnio w drugoligowym Kolejarzu Stróże. Po odejściu „Lewego” Kośmicki powinien być sporym wzmocnieniem naszej defensywy. Ciekawostką jest fakt, że defensor miał propozycje gry w Pogoni Szczecin i GKP Gorzów Wielkopolski, a jednak wybrał Broń.

To nie koniec wzmocnień, bo Artur Kupiec zapewnia, że w przyszłym tygodniu pojawi się ciekawy zawodnik do formacji ofensywnych.

Jedyną bramkę w sobotnim meczu zdobył Cezary Zieliński, młody zawodnik Centrum Radom, po podaniu Pawła Kocona. Młodzieżowiec rozegrał dobre spotkanie i trener chce aby nadal pracował z Bronią. Dobrze w drugiej połowie wypadł młody pomocnik Beniaminka Radom, Norbert Rdzanek. W środku pola zagrał z kolei Oskar Bawor z Szydłowianki, zaś ostatni kwadrans pomiędzy słupkami stanął 17-letni Sebastian Michałek, ale ten zbytnio się nie napracował.

Kolejny mecz sparingowy Broń zagra w środę w Kraśniku z tamtejszą Stalą, która występuje w trzeciej lidze.