Pierwszy mecz na N9. Zapraszamy!

BROŃ RADOM - WULKAN ZAKRZEW

Sobota, Narutowicza 9, godzina 17.


Już tylko godziny dzielą nas od pierwszego w tym sezonie meczu Broni Radom przed własną publicznością. Liczymy na najwierniejszych fanów naszego zespołu, którzy swoim gorącym dopingiem pomogą drużynie w zwycięstwie.

Oby N9 znów stało się twierdzą

O ubiegłym sezonie wszyscy chcemy zapomnieć jak najszybciej. Spadliśmy z trzeciej ligi, ale najwytrwalsi i najbardziej oddani Broniarze zostali z klubem i pojawili się dziś na stadionie. Teraz liczymy na zmiany. Przede wszystkim na poprawę wyników. A już w szczególności wszyscy życzymy sobie, aby znowu stadion przy ul. Narutowicza 9 był nie do zdobycia. Jeszcze nie tak dawno Broń biła rekordy i na własnym obiekcie nie przegrywała przez prawie dwa lata. Przed nami nowy sezon i nowe nadzieje. Przed nami również aż trzy mecze w ciągu siedmiu dni na stadionie na Plantach.

Broń stawiana jest w roli faworyta do awansu. Nikt tego nie ukrywa w klubie i cel jest jeden. Po inauguracyjnej kolejce, gdzie w Raszynie Broń zremisowała z UKS Łady 1:1 niektórzy mogli zwątpić w siłę naszego zespołu. A przecież mecz z Ładami nie przekreślił szans na awans, To dopiero początek, a jak wiadomo, mocno przebudowany zespół Broni powinien z każdym meczem grać znacznie lepiej. Wiele okaże się po tym tygodniu, gdy w ciągu siedmiu dni na naszym stadionie w derbach regionu radomskiego zagramy z Wulkanem Zakrzew, Mazowszem Grójec i KS Warką. Jeśli chcemy powrócić w szeregi trzecioligowców to na N9 nie przystoi nam punktów tracić.


GKS WULKAN ZAKRZEW

Wulkan Zakrzew to klub z zaledwie 16 letnią historią. Ostatni czas to spore sukcesy. Najpierw awans do piątej ligi, potem do czwartej, w której w ostatnich dwóch sezonów bez większego problemu się utrzymali. Latem przed tym sezonem w Wulkanie doszło do sporych zawirowań. Z zespołu odeszło aż 12 zawodników, a klub w ostatniej chwili, z trudem otrzymał licencję. Trener Jarosław Czupryn miał nie wiele czasu na zmontowanie nowego składu. Udało mu się pozyskać kilka dni przed ligą nowych zawodników. Szczególnie groźni mogą być bracia Kamil i Przemysław Rawa oraz Andrzej Sieradzki. W klubie zdecydował się pozostać doświadczony golkiper, Tomasz Borkowski. W środku defensywy gra świetnie znany w naszym klubie Radosław Senator.

Pierwsza kolejka nowego sezonu pokazała, że Wulkan swoje największe problemy ma raczej za sobą. Zakrzewianie pokonali Szydłowiankę Szydłowiec 4:3. Prowadzili już 4:1 i w końcówce dali sobie strzelić dwa gole. Jednak na tle rywala Wulkan zaprezentował się znacznie lepiej. W środę ekipa z Zakrzewa dostała sromotne lanie w Kowali z miejscową Zorzą, przegrywając 2:6. W tym meczu zabrakło Tomasza Borkowskiego i Radka Senatora. Puchar rządzi się jednak swoimi prawami. Zespół z Zakrzewa czeka w Radomiu trudne zadanie, ale goście tanio skóry nie sprzedadzą.


Ostatnie mecze pomiędzy Bronią, a Wulkanem

Sezon 2001/2002
Puchar Polski: Wulkan – Broń 1:9

Sezon 2006/2007 (V liga)
Wulkan – Broń 1:2
Broń – Wulkan 2:0.


Ceny biletów

5 zł – normalny

3 – zł ulgowy dla młodzieży szkolnej

Kobiety oraz dzieci do lat 12 mają wstęp wolny.

 

PODOBNE WPISY