Pierwszy turniej maluchów

Najmłodsi piłkarze Broni z rocznika 2004 mają za sobą pierwszy turniej w życiu. Nasi mali zawodnicy zajęli w doborowej obsadzie siódme miejsce. Poniżej relacja jednego z rodziców. Trzymamny kciuki za podopiecznych trenerów Zdzisława Miłkowskiego i Ireneusza Gorczycy, bo trzeba przyznać, że w rocznikach naborowych (2004, 2005 i 2006) Broń ma ponad 70 dzieci.

Relacja ze strony rocznika 2004:

No i stało się… Pierwszy prawdziwy turniej piłkarski już za naszymi pociechami. Turniej organizowany był przez Akademię Rozwoju Pasji i Talentu w Koluszkach (ARPiT). Każdy nasz mecz rozgrywany był w sposób następujący: jedna połowa przez chłopców od trenera I.Gorczycy, druga połowa chłopcy od trenera Z.Miłkowskiego. Na turniej zgłosiło sie 10 ekip z rocznika 2004, a mianowicie:
ARPiT I, ARPiT II, Widzew Łódź, Mazovia Tomaszów Mazowiecki, Diament Zduńska Wola, Nasza Akademia Moszczenica, Broń Radom, SMS Łódź, Włókniarz Zgierz oraz Pogoń Zduńska Wola. Rywalizacja rozpoczęła się od fazy grupowej – 2 grupy po 5 drużyn.

GRUPA    „A”                                  GRUPA    „B”
SMS Łódź                                       ARPiT II
Pogoń Zduńska Wola                  Widzew Łódź
ARPiT I                                           Diament Zduńska Wola
Mazovia Tomaszów Maz.             Włókniarz Zgierz
Nasza Akademia                           Broń Radom

Do pierwszego meczu z gospodarzem turnieju drużyną ARPiT II przystąpiliśmy nieco ostrożnie, mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Ostatecznie zakończył się wynikiem bezbramkowym. Kolejny mecz z Diamentem Zduńska Wola był pełen sportowej walki, ale lepsi okazali się piłkarze Broni Radom wygrywając 1:0 po bramce Tomka Korczaka. Wystarczyło jeszcze wygrać kolejny mecz z Włókniarzem Zgierz i przystąpilibyśmy „na luzie” do meczu o
pierwsze miejsce w grupie z faworytem turnieju Widzewem Łódź. Niestety po bardzo wyrównanym meczu przegraliśmy o:1 i do ostatniego meczu grupowego Broń Radom przystąpiła z dorobkiem 4 punktów. Musieliśmy wygrać ten mecz aby wyjść z grupy z drugiego miejsca. Mecz z Widzewem rozpoczął się dla nas fenomenalnie, bramkę na 1:0 dla Broni strzelił Maciek Błach. Z upływem czasu doświadczenie piłkarzy Widzewa przyniosło efekty. Broń-Widzew 1:3. Zajęliśmy 4 miejsce w grupie. Mecz z Mazovią miał dać przepustkę do walki o 5 lokatę. Jednakże nasi chłopcy wyraźnie łapali „drugi” oddech i rywal nie dał im żadnych szans wygrywając 8:0.
Naszym chłopcom pozostał ostatni mecz o 7 miejsce z drużyną ARPiT II, z którą wcześniej w grupie zremisowaliśmy 0:0. Chłopcy nie przejęli się za bardzo wcześniejszą porażką i wygrali pewnie 2:0. Bramki w tym meczu strzelili: Darek Minda i Tomek Korczak. Radość z wygranej była ogromna co można zobaczyć w galerii zdjęć z tego turnieju (po prawej stronie).
Nasi Mali Piłkarze pojechali na ten turniej przede wszystkim po naukę i zabawę. Sądząc po ich uśmiechniętych buziach cel został osiągnięty.

Wyniki meczów Broni Radom:
ARPiT II Koluszki – Broń Radom                 0:0
Broń Radom – Diament Zduńska Wola     1:0
Włókniarz Zgierz – Broń Radom                 1:0
Broń Radom – Widzew Łódź                       1:3
Mazovia Tomaszów Maz – Broń Radom     8:0
Broń Radom – ARPiT II Koluszki                 2:0

Klasyfikacja końcowa turnieju:

   1. Widzew Łódź
   2. ARPiT I Koluszki
   3. Nasza Akademia Moszczenica
   4. SPN Diament Zduńska Wola
   5. UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki
   6. UKS SMS Łódź
   7. Broń Radom
   8. ARPiT II Koluszki
   9. Włókniarz Zgierz
  10. Pogoń Zduńska Wola

Najlepszy Zawodnik Turnieju: JAKUB JĘDRASIK (Widzew Łódź)
Najlepszy Strzelec Turnieju: Kacper Witkowski (UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki) – 16 bramek
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Dawid Cłapa (UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki)

Dokładnie za tydzień kolejny turniej z naszym uczestnictwem, tym razem pod Kielcami – więcej szczegółów w następnych postach.