Piłkarski hit w trzeciej lidze!

BROŃ RADOM - POLONIA WARSZAWA
Sobota godz. 17
Stadion ul. Narutowicza 9

Broń Radom zmierzy się z Polonią Warszawa. Przyjeżdża dwukrotny mistrz Polski i kandydat do awansu. To pojedynek z sentymentem, pełen emocjonujących podtekstów. Mecz odbędzie się w sobotę, 16 października o godz. 17 na stadionie przy ul. Narutowicza 9. Bilety przez sklep Mosir Radom oraz przed meczem w kasach. Zapraszamy na stadion!

Na takie mecze nikogo szczególnie nie trzeba mobilizować. Z wielu względów mecze Broni z „Czarnymi Koszulami” wzbudzają zainteresowanie. Przez wiele lat kibiców łączyła zgoda i przyjaźń, a wielu fanów do dziś utrzymuje prywatne przyjacielskie kontakty. Polonia to cały czas oficjalnie partnerski klub Broni, bo obowiązuje nas umową i współpracy. Całość zwieńcza też osoba Macieja Wesołowskiego, obecnie drugiego trenera Polonii. Przez rok pracował w naszym klubie jako dyrektor Akademii i wykonał tu kawał dobrej roboty.

Na murawie tych sentymentów na pewno nie będzie. Polonia przyjedzie do Radomia mocno podrażniona i zdeterminowana, bo po środowej sensacyjnej porażce z Mamrami, sytuacja robi się nie do pozazdroszczenia. Stołeczny zespół pod względem finansowym, organizacyjnym, kadrowym, przebija w lidze wszystkich. Jednak w sporcie wyznacznikiem są tabele i wyniki, a te pokazują, że Broń nie jest bez szans w tej konfrontacji. Najlepszym przykładem są Mamry Giżycko, czy Unia Skierniewice, Świt które pokonały Polonię.

Nasz zespół na Narutowicza 9 wygrałą wszystkie mecze w tym sezonie i jest to dobry omen. Z drugiej strony statystyki pokazują, że Polonia lepiej gra na wyjazdach niż u siebie. Obie drużyny zagrają bez kartkowiczów, w najmocniejszych składach. W ekipie przyjezdnych sporo ciekawych zawodników z przeszłością w wyższych ligach – Łukasz Piątek, Krystian Pieczara, Adam Pazio, Marcin Kluska, Patryk Paczuk, czy kilku innych.  

Nasz zespół nie będzie faworytem spotkania, ale to Polonia ma nóż na gardle, a Bro może zagrać bez respektu, niczego nie musi się obawiać.

Zachęcamy naszych kibiców do kupowania biletów na trybunę od parku i głośnego dopingu. Na mecz wybiera się też spora grupa fanów z Warszawy.

Na facebooku na profilu RKP Broń Radom planowana jest DARMOWA transmisja wideo.
Będzie również tekstowa relacja, ograniczona do wyniku i najważniejszych faktów.

PODOBNE WPISY