Piłkarze zaczynają treningi

W piątek piłkarze Broni Radom spotkają się na pierwszym treningu po urlopach. Rewolucji kadrowej nie będzie i nie należy się spodziewać wielu zmian. Trener Artur Kupiec zdaje sobie sprawę, że ściągnięcie zimą pięciu, czy ośmiu nowych zawodników mogłoby mieć skutek zupełnie odwrotny od zamierzonego.

Pierwszy w tym roku trening rozpocznie się o godzinie 17.30. Mają to być zajęcia wprowadzające do okresu przygotowawczego. Odpowiednio ciężkie treningi zaczną się już od poniedziałku.

Jakieś zmiany kadrowe na pewno zajdą. Wcześniej zespół opuścili ze względu na studia Adrian Ziętek i Marcin Cieślik. Nie wiadomo jak potoczy się przyszłość Norberta Rdzanka, któremu skończyło się wypożyczenie z Beniaminka Radom. Dopiero w przyszłym tygodniu będą prowadzone rozmowy w sprawie tego gracza.

O tym czy ktoś jeszcze opuści zespół na razie nie wiadomo. Być może w przypadku wzmocnień na jakąś pozycję jeszcze jakiś zawodnik będzie musiał pożegnać się z drużyną.

Warto przypomnieć, że po kontuzjach powracają Paweł Młodziński i Michał Doliński. Miejsmy nadzieję, że do połowy marca, czyli do ligowej inauguracji będą już w pełni sił.

Każdy z kibiców zastanawia kto wzmocni drużynę Broni.

– Nie ukrywam, że co jakiś czas telefon dzwoni od piłkarzy, którzy chcą przyjechać i się sprawdzić. Ja również mam listę nazwisk zawodników, których miałbym ochotę sprowadzić do zespołu. Jeśli uda nam się pozyskać dwóch, trzech zawodników, to będzie raczej wszystko. Jeśli już pojawi się ktoś nowy, to raczej dopiero na pierwszym meczu sparingowym – mówi Artur Kupiec.

Cały czas rozstrzyga się sprawa Mikołaja Skrónickiego, wychowanka naszego zespołu, któy obecnie gra w KSZO OStrowiec. Jeśli nie znajdzie się w kadrze na rundę wiosenną pierwszoligowca, wówczas zadeklarował, że wroci pomóc Broni. Nie rozstrzygnęła się również sprawa Michała Kocona, który po okresie wypożyczenia do Orła Wierzbica powienien wrócić do Broni. Jego przyszłość również poznamy w najbliższych dniach.

Wiosną na pewno w barwach Broni nie zobaczymy Michała Koguta i Michała Kocińskiego. Zgodnie z piłkarską procedurą powinni po okresie wypożyczenia wrócić do Broni, a otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowej przygody z futblolem. Pierwszy z nich prawdopodobnie reprezentować będzie barwy Zorzy Kowala, zaś drugi ma grać w Wulkanie.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz sparingowy Broń rozegra 23 stycznia na własnym boisku z Mazurem Karczew. Tydzień później również w Radomiu odbędzie się sparingowa potyczka z Juventą Starachowice.