Po owocach ich poznamy

PODSUMOWANIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO
Za nami zimowy okres przygotowawczy naszej trzecioligowej drużyny. Wyniki meczów sparingowych są „na minus”, ale wnikliwi, którzy śledzili zimą poczynania zespołu mogą stwierdzić, że tak źle nie jest. Broń Radom zimą przeszła praktycznie rewolucję. Drużyna rodziła się z bólach, bo przecież na nowe twarze dość długo czekaliśmy i te zmiany nie są zapewne tak mocne jakich byśmy oczekiwali. Z drugiej strony nazwiska nie grają. Na murawie zaprezentuje nam się autorski zespół Grzegorza Dziubka. Na pewno kluczem do wygranych będzie atmosfera w zespole. Szkoleniowiec musi stworzyć kręgosłup drużyny, na którym spoczywać będzie ciężar gry. Jeśli Broń „odpali” i zacznie wygrywać w pierwszych kolejkach, to o atmosferę nie będziemy się martwić. Już teraz widać pewną „chemię” w tej drużynie. Widać, że w szatni zespół żyje, chce już wyjść na mecz z Wartą i wygrywać. Oczywiście po owocach ich poznamy.


Zespół Broni zagrał w sumie aż 10 meczów towarzyskich. Nie wliczamy tutaj przegranego pojedynku seniorów z juniorami 0:1, czy też meczu Broni z Testowanymi (3:3). Ciężko tez ocenić mecz sparingowy Broni ze Skaryszewianką (0:1), bo szkoleniowiec zaplanował gierkę treningową, na której kompletnie poprzestawiał zawodników na pozycjach. Z kolei w pojedynku z Pilicą Białobrzegi w wyjściowym zestawieniu grało aż siedmiu juniorów, a pozostali zawodnicy mieli trening.

W każdym razie w stycznie dość długo oczekiwaliśmy na nowych zawodników. Po okresie przygotowawczym okazało się, że z zespołem rozstaje się w sumie ośmiu zawodników. Znaczna większość, to piłkarze ściągnięci do Broni latem, przed obecnym sezonem: Mateusz Dziubek, Mateusz Matracki, Jan Kowalski, Bartosz Kaszubowski. Ponadto odeszli: Bartosz Krukowski, Mikołaj Skórnicki, Paweł Ankurowski oraz młody Patryk Gregorek.

Jako pierwszy pojawił się Daiji Kimura. Potem doszli: Kamil Czarnecki, Łukasz Kominiak, Dominic Szyszka, a także powracający do klubu Michał Bojek, Wiktor Kupiec, Piotr Prasek, a także Adrian Ligienza. Co ciekawe w meczach kontrolnych aż 11 z 18 bramek zdobywali zawodnicy wprowadzani do zespołu (Dąbkowski ostatecznie został w KS Konstancin). Sześć bramek strzelił Kamil Czarnecki.

Trudno dziś oceniać te zmiany. Wszystko pokaże boisko. Trzeba wierzyć i wspierać piłkarzy.

Wyniki meczów towarzyskich

Legionovia Legionowo – Broń Radom 0:1, Dziubiński
GKS Tychy – Broń Radom 2:2, Czarnecki, Dziubek.
Broń Radom – Pilicą Białobrzegi 0:2
Broń Radom – Lewart Lubartów 6:0, Dziubiński 2, Nowosielski 2, Dobkowski, Kupiec.

Victoria Sulejówek – Broń Radom 2:0 (mecz trwał 45 minut)
Dolcan Ząbki – Broń Radom 1:0 (mecz trwał 45 minut)
Broń Radom – Lechia Tomaszów Maz 2:6, Czarnecki, Kupiec
Broń Radom – Pogoń Staszów 4:0, Czarnecki 2, Szyszka, Sałek.
Broń Radom – Motorem Lublin 1:2, Winsztal.
Broń Radom Mszcznowianka Mszczonów 2:1, Czarnecki 2.

4 zwycięstwa, 1 remis, 5 porażek. Bilans:  18:16

Strzelcy goli w sparingach:

6 – Czarnecki

3 – Dziubiński

2- Nowosielski, Kupiec

1 – Dobkowski, Winsztal, Dziubek, Sałek, Szyszka.

W poniedziałek odbędzie się sesja fotograficzna drużyny. Poznacie nową kadrę na rundę wiosenną 2015/16

PODOBNE WPISY