Po pierwsze zwycięstwo do Mszczonowa

Mszczonowianka Mszczonów - BROŃ RADOM

sobota, godzina 15

Mszczonowianka Mszczonów nasz odwieczny rywal jeszcze z piątej ligi, podejmie w sobotę nasz zespół. Broń jeszcze nigdy nie wygrała na stadionie w Mszczonowie i najwyższy czas, aby się przełamać.


Pięć lat z rzędu radomska Broń jeździła do Mszczonowa i nigdy nie wygrała z tamtejszą Mszczonowianką. Ostatni mecz kojarzy się jednak doskonale naszym piłkarzom. W kwietniu 2008 roku nasz zespół bezbramkowo remisując w Mszczonowie zapewnił się pierwsze miejsce w piątej lidze i udział w barażach o awans do trzeciej ligi.

 

Teraz jednak bezbramkowy remis chyba nikogo nie zadowoli, chociaż o wygraną będzie nam wyjątkowo trudno. Rywale dość przeciętnie rozpoczęli sezon, ale ich ostatni mecz w Szydłowcu pokazał, że z każdym weekendem będą piąć się w górę ligowej tabeli. Pokonali Szydłowiankę na wyjeździe 3:1 i pokazali bardzo dobry futbol.

 

W poprzednich spotkaniach Mszczonowianka pokonała Skrę Konstancin 2:1, Przegrała za to silną Spartą Jazgarzew 0:1 i na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:2. Po czterech kolejkach drużyna ta zajmuje 9 lokatę.

 

Najbardziej znanym piłkarzem, który w letniej przerwie dołączył do Mszczonowianki, jest Konrad Romański, który grał między innymi w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. W tym sezonie zdobył już trzy gole. Groźni mogą okazać się jeszcze Tomasz Gręda, Marcin Mańkowski. W zespole gra również Arkadiusz Rusinowski, który jako ostatni zaliczył w gronie Mszczonowianki celne trafienie do siatki Broni.

 

W naszym zespole wszyscy gotowi są do gry. Niektórzy odpoczęli w środę i nie zagrali w pucharowym meczu z Prochem w Pionkach. Aby utrzymać fotel lidera, trzeba po prostu po raz pierwszy w historii wygrać w Mszczonowie.

 

Z meczu w Mszczonowie na naszej stronie przeprowadzimy relację na żywo

 

Dotychczasowe pojedynki

Sezon 2003/04

Broń – Mszczonowianka 2:0

Mszczonowianka – Broń 3:1

 

Sezon 2004/05

Broń – Mszczonowianka 3:4

Mszczonowianka – Broń 2:0

 

 

Sezon 2005/06

Broń – Mszczonowianka 3:0

Mszczonowianka – Broń 4:2

 

Sezon 2006/07

Broń – Mszczonowianka 1:3

Mszczonowianka – Broń 0:0

 

Sezon 2007/08

Broń – Mszczonowianka 3:1

Mszczonowianka – Broń 0:0.

 

3 zwycięstwa Broni, 2 remisy, 5 zwycięstw Mszczonowianki. Gole 15:17 na korzyść Mszczonowianki.

PODOBNE WPISY