Początek nowej drużyny

Po sobotnich meczach sparingowych powiało z zespołu Broni optymizmem. Okazuje się, że po odejściu pięciu zawodników z Kielc, nasz zespół wcale nie musi być słabszy od tego jaki widzieliśmy w poprzednim sezonie. Oczywiście "jedna jaskółka wiosny nie czyni", ale potencjał w tym młodym zespole jest olbrzymi. Testowani zawodnicy jak na razie spisują się bardzo dobrze.

W Ostrowcu Świętokrzyskim, KSZO zaczął z dużym animuszem i już na począrku spotkania mógł zdobyć gola. Z biegiem minut spotkanie się wyrównało i coraz częściej do głosu dochodziła Broń. Klarowne sytuacje bramkowe pojawiły się dopiero w drugiej połowie. Georghe Teboh w lidze po kontuzji nie zdołał strzelić żadnego gola. W Ostrowcu zdecydował się na strzał z 20 metrów i piłka wpadła w samo okienko.

W kolejnych minutach oba zespoły miały okazję do strzelenia bramki. W dwóch sytuacjach bardzo dobrze w naszej bramce zachował się Piotr Prasek. W 70 minucie idealną okazję miał Adrian Ziętek, który spudłował z bliska, ale w 80 minucie już się nie pomylił.

Jeśli chodzi o mecz z Pilicą Białobrzegi, to nasza drużyna zmarnowała kilka wyśmienitych okazji, bo na przegraną nie zasłużyła. Sam Daniel Ciupiński, powinien dwukrotnie trafić do siatki.

W Ostrowcu Świętokrzyskim zagrało trzech testowanych zawodników. W linii defensywy swoją grą zaimponował 18-letni Paweł Wolski, wychowanek UKS Jastrząb Głowaczów, grający ostatnio w KS Kozienice Janików. Wypadł bardzo dobrze.

Na lewej obronie dość niespodziewanie pojawił się 26-letni Michał Protasewicz. To bardzo ciekawa postać. Na swoim koncie ma epizody w holenderskim Twente Enschede i niemieckim RW Essen. Ostatnio grał w Concordii Piotrków Trybunalski, a wcześniej we Flocie Świnoujście. On również zagrał dobre spotkanie.

W ataku pojawił się Nigeryjczyk, Uwadizu, który w ubiegłym sezonie zdobył 12 goli w barwach Legionovii Legionowo. Co ciekawe dzień wcześniej testowany był przez MKS Kluczbork. Prosto z pociągu udał się z zespołem Broni do Ostrowca. Mimo, że nie spał całą noc, zagrał bardzo poprawnie przez 60 minut.

Warto jeszcze poświęcić dwa słowa na temat graczy powracających z wypożyczeń. Przeciwko KSZO dobre spotkanie zagrał Michał Doliński. Kilka razy bardzo pewnie interweniował Sebastian Michałek.

Z kolei w potyczce z Pilicą oprócz naszej młodzieży, wśród testowanych byli Kamil Lupa z Sandecji Nowy Sącz i Wiktor Czubaj (Legion Głowaczów). Znacznie lepiej wypadł ten drugi.

Warto jeszcze dodać, że z Broni nikt już nie odejdzie. Z zespołem zostaną Maciej Czachór i Adrian Ziętek, którzy nie będą już szukać miejsca gdzie indziej. Pozostali zawodnicy zaakceptowali nowe umowy. Przyszłość testowanych zależy od trenera Kupca i tego, czy dojdą do porozumienia z zarządem klubu.

Nastepny mecz kontrolny w środę w Skarżysku Kamiennej z Granatem o godz. 17 lub 18 (do ustalenia). Z kolei za tydzień Broń w Tarnobrzegu zmierzy się z Siarką.

PODOBNE WPISY