Podsumowanie 12 kolejki. Zmiana lidera

Za nami 12 kolejka południowej grupie IV ligi. Najbardziej radosną wiadomością dla nas jest zmiana lidera i fakt, że to właśnie Broń zasiadła w tym szczególnym fotelu. Nasi piłkarze wiedzą, że wskoczenie na czoło tabeli to ważna kwestia, ale o wiele większym wyczynem będzie obrona tego miejsca aż do 30 kolejki. W innych meczach sypnęło kilkoma zaskakującymi wyynikami, ale czy były to sensacje, to już sami oceńcie.

Mazur Karczew w tym sezonie jeszcze nie przegrał na swoim boisku i Pilica wiedziała, że będzie to piekielnie trudny mecz. Tym bardziej, że miejscowi zagrali bardzo ambitnie. Wszak trenerem jest Arkadiusz Modrzejewski, który wcześniej długi czas pracował w białobrzeskim klubie. Przed przerwą to białobrzeżanie mieli świetne okazje, ale po zmianie stron role się odwórciłu i ekipę Pilicy uratował nawet słupek.  Ostatecznie gole nie padły. Pilica podobnie jak Broń, przekonała się, że w Karczewie o wygraną jest trudno.
Ciekawie było również w Przysusze. Pierwsza połowa zdecydowanie przebiegła pod dyktando zespołu z Piaseczna. To podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego prowadzili grę, i częściej gościli pod bramką Pawła Wieczorka. W końcówce meczu Oskar miał swoją okazję i mógł wygrać ten mecz. Tu również zakończyło się bezbramkowym remisem.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki przegrała kolejny mecz u siebie. Tym razem pogromcą okazała się Błonianka Błonie. Nie jest to niespodzianka, bo Błonianka z zespołami z czołowki tabeli radzi sobie dobrze. W sobotę to właśnie Broń jedzie dp  Błonia, ale mamy nadzieję, że nasz zespół zagra jak na lidera przystało.
Mszczonowianka w Jedlińsku szybko objęła prowadzenie.
Ciekawie było w tej kolejce na dole tabeli. LKS Promna miał ogromną szansę na pierwszą wygraną w sezonie. Wynik otworzył Adrian Jaśkiewicz, były zawodnik Broni. W końcówce przy stanie 2:2 Promna miała świetną okazję, aby zdobyć bramkę. Perła wywalczyła punkt i ten wynik chyba nikogo nie zadowolił.
Młody zespół z Pruszkowa wygrał w Garwolinie. Do przerwy był remis, ale na początku drugiej połowy zawodnicy Wilgi dali się dwukrotnie zakoczyć. „Jak są w szatni śmichy, chichy to tak się kończy potem na boisku – mówił po meczu Sergiusz Wiechowski trener gospodarzy dla portalu wirtualnygarwoli.pl

Komplet wyników 12 kolejki
Broń Radom – Energia Kozienice     3:1 (1:1)   
Bramki: 0:1 Bartłomiej Zawadzki 35 z karnego, 1:1 Adam Imiela 38, 2:1 Wiktor Putin 48, 3:1 Kamil Czarnecki 70 z karnego, 3:2 Zawadzki 84.
Mazur Karczew – Pilica Białobrzegi 0:0
Oskar Przysucha    – MKS Piaseczno    0:0
Drogowiec Jedlińsk – Mszczonowianka 0:1 (0:1)   
LKS Promna – Perła Złotokłos    2:2 (1:0)   
Bramki: 1:0Adrian Jaśkiewicz 23, 1:1 Karol Stolarski 55, 2:1 Damian Stencelewicz 55, 2:2 Paweł Nawrocki 77.
Sparta Jagarzew – Naprzód Skórzec 6:2 (1:1),
Bartosz Orłowski 15, 64, 68, 71 Konrad Rudnicki 53, 74 – Piotr Skóra 28, Adam Chojecki 87, 
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Błonianka Błonie 1:3 (0:2), Mariusz Baranowski 55 – Kamil Stencel 19, Tomasz Sieński 40, Dawid Jarczak 74.
Wilga Garwolin – Znicz II Pruszków 1:2 (0:0). Gac 65 – Popławski 46, 52

Najlepsi strzelcy: 14 – Rudnicki (Sparta), 12 – Kucharczyk (Drogowiec), 9 – P. Śliwiński (Oskar), Orłowski (Sparta), 8 – Czarnecki (Broń), Raszka (Mazur), 7 – Zawadzki (Energia), Gałązka (Mazur), Imiela (Broń), 6 – Gregorowicz (Mszczonów), 5 – Skałbania, Stanisławski (Pilica), P. Gil (Oskar), Orłowski, Domański (Sparta).

W następnej kolejce 28-29 października: Błonianka – Broń (sobota, godzina 11), Energia – Drogowiec (sobota 12), Pilica – Oskar (sobota 13), Naprzód – Promna (sobota 11), Perła – Wilga, Piaseczno – Sparta, Mszczonowianka – Mazur, Znicz II – Pogoń.

PODOBNE WPISY