Podsumowanie 15 kolejki. Gratulacje dla Pilicy

W weekend odbyła się ostatnia, 15 kolejka IV ligi mazowieckiej. Obszerne podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu naszych piłkarzy, zmieścimy w najbliższych dniach. Mistrzem jesieni została Pilica Białobrzegi, która w ostatniej kolejce, w derbach powiatu nie dała szans LKS Promna. Ciekawie było też na innych boiskach. Jedno jest pewne - runda rewanżowa będzie bardzo ciekawa.

Jeśli chodzi o mecz Broni w Grodzisku Mazowieckim, napisaliśmy już niemal wszystko, oprócz tego, że oddając punkty gospodarzom, pozwoliliśmy Pogoni uwierzyć jeszcze w walkę o awans. Grodziszczanie do lidera tracą 11 punktów, do Broni sześć. Szanse małe, ale są. Z taką determinacją i w wiarą w sukces, mało który zespół grał przeciwko Broni.

W Błoniu, Błonianka prowadziła 1:0 z Mazurem, ale jeszcze przed przerwą strzeliła sobie samobója. Trener gości, Arkadiusz Modrzejewski, został wyrzucony na trybuny. W drugiej połowie to Mazur wykorzystał rzut karny i potem dołożył trzecią bramkę. Gospdoarze od 79 min grali w „dziesiątkę”.
Bardzo ciekawy mecz kibice zobaczyli w Kozienicach. Energia przegrywała 0:1 z Oskarem, potem prowadziła 3:1, straciła kontaktową bramkę i do końca było ciekawie. Ostatecznie kozieniczanie wygrali 3:2

Naprzód Skórzec pokonał Wilgę Garwolin 4:3 i to…dopiero pierwsze zwycięstwo ekipy ze Skórca. Wcześniej jedyną wygraną piłkarze tego klubu zanotowali walkowerem za mecz z Błonianką.

Pilica i Mszczonowianka wysoko wygrały swoje mecze i wiosną będą to dwie drużyny z którymi Broń walczyć będzie o wygraną o awans do barażów.

MKS Piaseczno dwukrotnie przegrywało z Perłą Złotokłos, ale ostatecznie piasecznianie wygrali 4:2.
Decyzja o braku reorganizacji ligi, mobilizująco wpłynęła na piłkarzy z Pruszkowa. Znicz II uwierzył, że może się utrzymać w czwartej lidze. Pokonał ekipę Drogowca. Zespół z Jedlińska nie wykorzystał rzutu karnego, bo mógł doprowadzić do stanu 2:1. 
 
Komplet wyników 15 kolejki:
Pogoń Grodzisk Maz – Broń Radom 2:0
Błonianka Błonie – Mazur Karczew 1:3
Energia Kozienice – Oskar Przysucha 3:2
Naprzód Skórzec – Wilga Garwolin 4:3
Mszczonowianka – Sparta Jazgarzew 5:0
Pilica Białobrzegi – LKS Promna 4:0
MKS Piaseczno – Perła Złotokłos 4:2
Znicz II Pruszków – Drogowiec Jedlińsk 2:1

Najlepsi strzelcy: 14 – Rudnicki (Sparta), 13 – Kucharczyk (Drogowiec), 11 – P. Śliwiński (Oskar), Zawadzki (Energia),10 – Raszka (Mazur), 9 – Czarnecki (Broń), Gregorowicz (Mszczonowianka), Orłowski (Sparta), 8 – Imiela (Broń), 7 – Strzałkowski (Pogoń), Gałązka (Mazur), 6 – Paterek (Pilica), Nowosielski (Broń), Sieński (Błonianka), P. Gil (Oskar), Krupnik (Piaseczno), 5 – Strus, Skałbania, Stanisławski (Pilica), Czarnota, Najdzik (Oskar), Stencelewicz (Promna), Cudny (Mszczonowianka), Damian Jaroń (Pogoń), Domański (Sparta), Dawid Jarczak (Błonianka).

PODOBNE WPISY