Podsumowanie 18 kolejki

Kompromitacja. Wzmacnianie opłaca się. Gdzie nie ma wzmocnień, pomaga ambicja.  Szalony mecz w Grodzisku. Lider gromi. Młoda Legia straszy. Czarno w Czarnych Koszulach. Zapraszamy na podsumowanie osiemnastej kolejki.
        Kompromitacja – to najczęściej padające podsumowanie inauguracyjnego meczu wiosny w wykonaniu Broni. Prawdą jest, że tak słabo grającej Broni nie widziano już dawno, a mecz z Wieluniem potwierdził wszystkie obawy, które powstawały podczas obserwowania zimowych sparingów. Wierni kibice naszego klubu widzieli już wiele porażek, także wysokich, ale chyba była to pierwsza od dawna, której przyczyną była brak chęci gry. To początek rundy i można pocieszać się, że drużyna złapie rytm i nie powtórzy się rudna wiosenna sprzed dwóch lat, gdy w pierwszych siedmiu meczach nasza drużyna zdobyła dwa punkty. Jednocześnie – to początek rundy i to chyba najlepszy czas, aby piłkarze, którym nie chce grać się w naszym klubie podeszli uczciwie do sprawy i zrezygnowali z gry, ustępując pola np. ambitnym juniorom. W takiej sytuacji Broń będzie pewnie przegrywać, ale wtedy będzie można śmiało obstawiać zakłady, że będą to porażki – ale z sercem zostawionym na boisku. Możemy jeszcze raz pogratulować drużynie z Wielunia – zarówno wyniku, jak i ambitnej gry, która doprowadziła ich do sukcesu w Radomiu.
       Za tydzień mecz z rezerwami Legii, które w Siedlcach pewnie,  3:0 pokonały drugą drużynę Pogoni. Dobrą wiadomością przed tym meczem jest to, że w meczu z Bronią nie zagrają piłkarze z kadry ekstraklasy, dzień później Legia gra klasyk z Poznaniu z Lechem. Złą – że w ten weekend pierwsza drużyna grała także po meczu rezerw. Wybiegani, młodzi piłkarze Legii na pewno nie przyjmą zaproszenia do „chodzonego” i nie dostosują się do człapania po boisku, tylko będą grać swoim tempem.
Takich problemów nie ma Radomiak. Lider pokonał na wyjeździe 5:1 Świt Nowy Dwór Mazowiecki, a trzy gole zdobył Szymon Stanisławski. Trzy tygodnie przed derbami kibice obu drużyn są w skrajnie różnych nastrojach, podobnie jak poziom reprezentowany przez obie drużyny.
       Także Ursus dobrze rozpoczął wiosnę, pewnie pokonując 3:1 Omegę Kleszczów. Dwie bramki w tym meczu padły po rzutach karnych. Po tej kolejce wyprzedził nas Pelikan Łowicz, który jednak tylko zremisował bezbramkowo po słabym meczu z Pilicą. Osłabiona po zimie Pilica nie składa broni i już nie raz pokazała, że deficyt jest w stanie nadrobić ambicją. Zacięty mecz odbył się w Tomaszowie, gdzie Lechia zremisowała 1:1 z Sokołem Aleksandrów Ł.. Mocno przemeblowana Polonia Warszawa zmierza ku końcowi tabeli po porażce 0:1 z Wartą Sieradz.
      Szalony mecz odbył się w Grodzisku Mazowieckim. W 60 minucie Pogoń przegrywała 1:4 ze Startem Otwock, by w ciągu ostatnich 30 minut zdobyć pięć goli i wygrać 6:4. Wszystkie bramki zdobyli piłkarze sprowadzeni zimą do Grodziska. Do Pogoni zimą trafiło siedmiu nowych zawodników i ten mecz pokazał, że warto włożyć wysiłek w poszukiwanie nowych piłkarzy.
       ŁKS Łódź otrzymał punkty walkowerem z powodu wycofania Targówka i dogonił nas w tabeli.

PODOBNE WPISY