Podsumowanie 18 kolejki

Aż sześć meczów spośród dziewięciu w 18 kolejce III ligi zakończyło się takim samym rezultatem jak jesienią. Między innymi Broń z Legią II ponownie zakończyła pojedynek bezbramkowym wynikiem. Niedosyt jest spory, ale jeden punkt też trzeba uszanować. Cieszy gra naszej drużyny i napawa optymizmem. Poza meczem w Ząbkach sporo sie działo w naszej grupie. Czołówe ekipy traciły punkty - nie licząc Unii Skierniewice i Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Legionovia podobnie jak jesienią wystartowała fatalnie. Goście ze Skierniewic nie mieli zbyt wielu sytuacji bramkowych, ale  wykorzystali jedną z nich, a potem postawili przysłowiowy „autobus” i wygrali mecz.
Zawódł również lider. Sokół Aleksandrów Łódzki tylko, albo „aż” zremisował z Ursusem w Warszawie. Lider po przerwie strzelił wyrównującą bramkę, ale to „Traktorki” były bliżej, aby zainkasować komplet punktów. W niedzielę szkoleniowiec Ursusa gościł w Ząbkach, gdzie oglądał zespół Broni. Obie drużyny zagrają ze sobą w trzeciej kolejce.
Lechia Tomaszów Mazowiecki udowadnia, że na przekór problemom ma sie dobrze. Z klubu odeszło sporo zawodników, ale ci, którzy zostali zaprezentowali się bardzo dobrze w potyczce z Ruchem.

Krystian Pieczara najlepszy strzelec ligi pokazał wielkie „Czarne” Serce. Podopisał umowę z Polonią Warszawa do 2021 roku. W sobotę w Sulejówku jego drużyna w 87 minucie przegrywała 0:2, a Pieczara strzelił dwie bramki i doprowadził do wyrównania.

Mazur Ełk to kolejny klub, który przeżywa kłopoty, ale nie poddaje się i walczy do końca. Zespół rozegrał dobry mecz, postawił sie Pelikanowi, ale ostatecznie minimalnie przegrał 1:2.

ŁKS Łomża zapał do stracił już na początku meczu. Znicz zdobył gola, mądrze czyhał na kolejne okazje i wygrał wyraźnie. Cztery bramki wpadły w Morągu, gdzie Huragan zremisował z Olimpią.
W niedzielę w Nowym Dworze Mazowieckim, Sokół Ostróda potwierdził, że wiosną będzie bardzo mocny.