Podsumowanie 19 kolejki

Za nami pojedynki 19 kolejki w południowej grupie czwartej ligi. Dla naszej drużyny nie była ona udana. Broń przegrała w słabym stylu, a przeciwnicy z Białobrzegów i Mszczonowa punktowali. Większych sensacji w weekend nie zanotowano, ale w górnej połowie tabeli zrobił się istny ścisk. Nawet siódma w tabeli Energia Kozienice, jeśli wygra zaległy mecz, to będzie mieć do lidera sześć punktów straty.

O meczu Broni z Oskarem napisaliśmy już sporo i niestety potwierdziły się nasze ostrzeżenia. „Lodu na głowę” – tak pisaliśmy tydzień temu po meczu z Mazurem Karczew. W minioną sobotę można było odnieść wrażenie, że nasza drużyna podeszła do pojedynku bardzo pewna siebie, jakby już przed meczem dopisała sobie punkty. Życie przyniosło nam powtórkę z jedieni, gdy po wygranej z Wilgą 7:0, nasza Broń w kolejnych meczach zlekceważyła rywali. Na szczęście wtedy zimny prysznic podziałał na zespół pozytywnie. Teraz liczymy podobnie, że Broń dostała „obuchem” w głowę, zareaguje odpowiednio i w najbliższych meczach z Wilgą i Spartą zobaczymy dużo lepszą drużynę.

Największą niespodziankę zanotowano w Białobrzegach. Pilica trapiona kontuzjami nie poradziła sobie z Wilgą Garwolin. Co prawda lider miał swoje okazje, mógł prowadzić w tym meczu, ale również bramkarz Sebastian Przyrowski uratował białobrzeską drużynę od straty gola. Gole nie padły, ale postawy Wilgi z liderem, to sygnał dla Broni, że nie jest to słaba drużyna.

Ciekawy mecz rozegrano w Piasecznie. MKS po remisie z Pilicą, liczył na kolejne punkty z wiceliderem. Prowadził do przerwy 1:0 z Mszczonowianką, ale po zmienie stron to ekipa z Mszczonowa zdobyła dwa gole i wygrała mecz.

Piąte zwycięstwo z rzędu odniosła Energia Kozienice. Zespół ten zagrał z Naprzodem w Skórcu. Kozieniczanie wygrali 4:0, ale z pozoru wcale trak łatwo ekipie trenera Grzegorza Seremaka się nie grało. Energię omijają kontuzje, zespół jest w dobrej formie i kto wie, czy ta drużyna za kilka kolejek nie zacznie bić się o najwyższe cele.

W Promnej zagrali ze sobą dwaj sąsiedzi w tabeli, LKS i rezerwy Znicza. Gospdoarze mieli świetne sytuacje i gdyby je wykorzystali, to mieliby już tylko jeden punkt straty do Znicza.
Niespodzianki nie było w pojedynki ostatniej w tabeli Perły z Błonianką. Goście wygrali skromnie, ale zasłużenie. W niedzielę w Jazgarzewie Sparta przegrała 1:2 z Pogonią Grodzisk Maz. Sparta zawita na Broń już w sobotę.
W Karczewie w 90 minucie był remis 1:1. Sędzia podyktował rzut karny dla Mazura w ostatniej minucie. Gracze z Jedlińska długo nie mogli się z tym pogodzić, bo ich zdaniem decyzja arbitra była dość kontrowersyjna.
Następna kolejka przyniesie nam ogromne emocje, bo zagrają lider z wiceliderem oraz 3 i 4 zespół w tabeli. Broń nie może oglądać się na innych, musi robić swoje.   

Komplet Wyników
Oskar Przysucha – Broń Radom 3:1
MKS Piaseczno – Mszczonowianka Mszczonów 1:2
Naprzód Skórzec – Energia Kozienice 0:4
Pilica Białobrzegi – Wilga Garwolin 0:0 (!!!)
LKS Promna – Znicz II Pruszków 1:1
Perła Złotokłos – Błonianka Błonie 0:1
Mazur Karczew – Drogowiec Jedlińsk 2:1
Sparta Jazgarzew – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2

Najlepsi strzelcy: 15 – Michał Kucharczyk (Drogowiec), Marcin Raszka (Mazur Karczew),  14 – Bartosz Zawadzki (Energia), 13 – Konrad Rudnicki (Sparta Jazgarzew), Przemysław Śliwiński (Oskar Przysucha),  12 – Kamil Czarnecki (Broń), 11 – Bartosz Orłowski (Sparta).

Najbliższe mecze
Zaległe mecze, 11 kwietnia: Wilga – Broń, Oskar – Znicz II.
14-15 kwietnia: Wilga – Mazur, Drogowiec – Oskar, Broń – Sparta, Pogoń – Promna, Znicz II – Perła, Błonianka – Naprzód, Energia – Piaseczno, Mszczonowianka – Pilica.

Jedenastka kolejki według „Echa Dnia”
(tylko zawodnicy z regionu radomskiego)
Sebastian Przyrowski (Pilica Białobrzegi) – Mariusz Moskwa (Oskar), Bartłomiej Janiszewski (Energia Kozienice), Kamil Trzaska (LKS Promna), Itumeleng Nkwana (Oskar), Patryk Gil (Oskar Przysucha) – Bartłomiej Zawadzki (Energia Kozienice), Stanisław Kulej (Promna), Jakub Sapieja (Oskar), Rafał Gil (Drogowiec Jedlińsk) – Przemysław Śliwiński (Oskar)