Podsumowanie 20 kolejki

Po środowym rozczarowaniu w meczu z Ursusem, w weekend z dystansem, ale i zainteresowaniem śledziliśmy wyniki i przebieg meczów 20 kolejki.  Zarówno walka o awans, jak i utrzymanie staje się coraz ciekawsza. Pilica wysoko pokonała Oskara, lider znów stracił punkty, a Energia sprawiła kolejną niespodziankę, remisując z Legią II.  Wiele emocji było w meczu w Łowiczu. Niestety, drużyny walczące o utrzymanie uciekły nam.

               W derbowym meczu pomiędzy Pilicą a Oskarem, goście nie mieli nic do powiedzenia. Pilica wygrała 4:0 i pokazała się z jak najlepszej strony. W środę czeka naszą drużynę w Białobrzegach bardzo ciężki bój i żadnym bonusem będzie osłabienie Pilicy z powodu kartek i kontuzji (szczegóły wkrótce w zapowiedzi meczu).  Oskar w dwóch meczach stracił 6 goli nie zdobywając żadnego.

               W najciekawszym meczu kolejki ŁKS Łódź w derbowym pojedynku pokonał 3:1 Sokoła Aleksandrów Łódzki. Lider w dwóch meczach zdobył tylko punkt i nie może uznać początku rundy za udany. Dystans do lidera zmniejszyła Lechia Tomaszów Maz. , która nie be trudu pokonała 1:0 Start Otwock. Drużyna OKS skazywana na wysokie przegrane, radzi sobie dość dzielnie, przegrywając oba mecze tylko po  0:1.

               Wiele emocji było podczas meczu w Łowiczu, gdzie zmierzyły się czołowe drużyny ligi. Pelikan wygrał 1:0, ale na początku meczu nie wykorzystał karnego, jedyny gol padł w 90 minucie, a zdobywca bramki, Michał Gamla zaraz po zdobyciu gola…wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę. Minutę wcześniej sędzia odesłał na trybuny trenera Świtu.

               Kolejną niespodziankę sprawili chłopcy Artura Kupca. Po remisie z Pogonią, tym razem dokonali jeszcze większej sztuki – na wyjeździe zremisowali 1:1 z aspirującymi do drugiej ligi rezerwami Legii. Może się okazać, że trener Kupiec stworzy bardzo ciekawą drużynę, złożoną z młodych zawodników z regionu.

               Lidera goni także Polonia Warszawa, która pokonała na wyjeździe Wartę Działoszyn 4:0, a jednego gola zdobył Mariusz Marczak. Polonia w ciągu tygodnia odprawiła obie Warty po 4:0, jest na najlepszej drodze do dogonienia lidera. Za to Warta Działoszyn jak najgorzej będzie wspominać pojedynki z warszawskimi drużynami- w ciągu tygodnia straciła z nimi aż 10 goli.

               Walcząca o utrzymanie Warta Sieradz wygrała 2:0 z Nerem Poddębice. Zawiedzeni są kibice Pogoni Grodzisk Maz. Drużyna, która świetnie spisywała się w sparingach, przegrała 2:3 z Błękitnymi Raciąż, tracąc gola 4 minuty przed końcem meczu.  Pogoń dobyła tylko jeden punkt, co komplikuje jej sytuację w walce o utrzymanie, za to Błękitni z kompletem punktów na stracie wiosny stają się poważnym graczem o nową III ligę.