Podsumowanie 22 kolejki. Wszystko się układa

Za nami 22 kolejka IV ligi w grupie południowej. Rekordowe zwycięstwo odniosła nasza Broń, a przy tym znowu odrobiła kilka punktów do prowadzącej dwójki. Środowy mecz zaległy w Jedlińsku nabiera nowego znaczenia. Na fotel lidera najlepszych strzelców wskoczył Kamil Czarnecki, ale nasz zawodnik sam zaznaczył, że liczy się tylko awans.

Nasi piłkarze w miniony weekend spoglądali na dwie miejscowości – Błonie i Kozienice. Tam swoje mecze rozgrywali lider i wicelider. Strata punktów Mszczonowianki i Pilicy mocno nam pomaga, ale do zakończenia ligi jeszcze sporo czasu i Broni też przyjdzie jeszcze grać w Kozienicach i z Błonianką.

Pojedynek Błonianki z Pilicą mógł zakończyć się różnie. Oba zespoły miały swoje okazje. Przed przerwą Pilica trafiała w słupek, potem dwukrotnie białobrzeską drużynę ratował od straty gola Sebastian Przyrowski. Ostatecznie zakończyło się bezbramkowo. W Błoniance rośnie zainteresowanie walką o awans. Drużyna w środę podejmie Mszczonowiankę i jeśli wygra, to kto wie.

Lider doznał zasłużonej porażki w Kozienicach. Z kolei Energia u siebie wyrasta na pogromcę najlepszych. Najpierw padła tak Pilica, potem Mszczonowianka. W międzyczasie kozieniczanie zaliczyli wpadkę w Promnej 1:1 i mieliby już tylko cztery punkty straty do lidera.

Broń goni duet liderów, ale musi się też oglądać za siebie, bo tutaj też się dzieje wiele ciekawego. Wspomniana Błonianka i Energia wcale nie są bez szans. Ważne zwycięstwo w Garwolinie odniósł też Oskar Przysucha. i ma siedem punktów straty do lidera.
Ciekawie było w Karczewie. Mazur w ostatniej minucie zapewnił sobie wygraną ze Spartą Jazgarzew. Autorem zwycięskiej bramki był Arkadiusz Oziewicz, do niedawna zawodnik Broni!
Były gracz Broni, Zbigniew Obłuski zaliczył dwa trafienia dla MKS Piaseczno. Jednak ten zespół nie poradził sobie i przegrał 3:4 z rezerwami Znicza Pruszków. Ten ostatni zespół bęzie walczył o utrzymanie i będzie w miarę możliwości wspomagał się posiłkami z drugiej ligi, aby tylko zachować czwartą ligę dla rezerw.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała 4:2 z ostatnim w tabeli Naprzodem Skórzec, ale nie zachwyciła. Co ciekawe w 70 minucie było 2:1 dla Naprzodu. „do 70 minuty przy Al. Mokronoskich pachniało sensacją. To goście prowadzili 2-1 i od kompromitacji uratował nas fakt iż Naprzód nie miał już sił się bronić. – czytaliśmy na facebooku Pogoni po meczu z Naprzodem.

Nie odbył się mecz w Jedlińsku. Promna ze względu na kontuzję dwóch bramkarzy, przełożyła mecz. Tak więc Drogowiec przystąpi w środę do pojedynku z Bronią, na świeżości po 10 dniach przerwy, gdzie Broń w tym czasie zagrała mecze z Promną, Mławą i Perłą.

TABELA WIOSNY (90minut.pl)

Jeśli Broń wygra zaległy mecz w Jedlińsku, wskoczy na pozycję Rycerzy Wiosny!
Błonianka Błonie – Pilica Białobrzegi 0:0
Znicz II Pruszków – MKS Piaseczno 4:3
Pogoń Grodzisk – Naprzód Skórzec 4:2
Energia Kozienice – Mszczonowianka 3:2
Mazur Karczew – Sparta Jazgarzew 2:1
Wilga Garwolin – Oskar Przysucha 0:2
Drogowiec Jedlińsk – LKS Promna – przełożony na 9 maja.

Jedenastka kolejki według „Echa Dnia”
(tylko zawodnicy z regionu radomskiego)
Sebastian Przyrowski (Pilica Białobrzegi) – Łukasz Szary (Energia Kozienice), Jakub Góźdź (Broń Radom), Cezary Zieliński (Oskar) Mateusz Wójcik (Energia) – Dominik Leśniewski (Broń Radom), Piotr Czerwiński (Energia Kozienice), Patryk Czarnota (Oskar), Adam Imiela (Broń Radom), Eugeniusz Kołodziejczyk (Energia) – Kamil Czarnecki (Broń Radom).

Najlepsi strzelcy: 18 – Kamil Czarnecki (Broń), 16 – Michał Kucharczyk (Drogowiec), Marcin Raszka (Mazur Karczew),  15 – Przemysław Śliwiński (Oskar Przysucha), 14 – Bartosz Zawadzki (Energia), Konrad Rudnicki (Sparta Jazgarzew), 13 – Krupnik (Piaseczno), Gregorowicz (Mszczonowianka), 11 – Adam Imiela (Broń)

PODOBNE WPISY