Podsumowanie 23 kolejki. Mamy lidera

Miniona kolejka była bardzo kluczowa i szczęśliwa dla nas, bo po wielu miesiącach, dokładnie po 189 dniach odzyskaliśmy fotel lidera. Oczywiście obrona tego miejsca to już zupełnie inna kwestia, dlatego na razie skupmy się na tym, co działo się w minionej kolejce. Wielkich sensacji nie było, aczkolwiek kilka niespodzianek zanotowano.

Mecz Błonianki z Mszczonowianką rozegrano już w środę awansem, a tyle był ważny, że Broń jadąc do Skórca miała świadość, że zostanie nowym liderem. Pod warunkiem, że wygra. I tak też się stało.
Trener Pilicy Białobrzegi, Maciej Śliwowski na łamach portalu Radomsport zapowiada, że kwestia pierwszego miejsca nie jest jeszcze rozstrzygnięta i jego druzyna wciąż walczy o mistrza ligi. Białobrzeżanie nie dali szans rezerwom Znicza Pruszków. Ten mecz obserwowali z trybun przedstawiciele naszej drużyny, wszak już 16 maja bezpośredni pojedynek Pilica – Broń. Warty zauważenia jest fakt, że w zespole Pilicy poprawia się sytuacja kadrowa. Wracają zawodnicy, którzy wcześniej borykali się z kontuzjami.

Wilga Garwolin w tym sezonie remisując bezbramkowo urywała punkty Broni, Pilicy, a w sobotę dość niespodziewanie w osłabionym składzie zremisowała z Energią w Kozienicach. Co prawda kozieniczanie mieli kilka wyśmienitych okazji do zdobycia bramki, ale bramkarz z Garwolina spisywał się bardzo dobrze.

Mimo kilku kłopotów kadrowych komplet punktów zdobył na trudnym terenie w Jazgarzewie Oskar Przysucha. Dla Sparty była to już szósta porażka z rzędu.

Ciekawy mecz zobaczyli kibice w Piasecznie. Pogoń wygrała z MKS jak najbardziej zasłużenie. Forma Piaseczna to chyba największa zagadka przed najbliższą kolejką. Zespół ten potrafi grać świetne mecze z czołówką tabeli, ale potrafi też zaliczać „klopsy” ze słabszymi ekipami.

Perła Złotokłos po porażce 0:10 z Bronią Radom nie zdązyła się jeszcze podnieść i już została znokautowana drugi raz. Prowadziła 1:0 z Drogowcem, przed przerwą straciła dwa gole, a po zmianie stron kolejnych pięć i skończyło się 1:7.
Długo broniła się też  Promna w pojedynku z Mazurem Karczew. Gospodarze mieli do dyspozycji tylko 11 zawodników i dopiero dwa gole po przerwie stracili bramki.
Wbrew pozorom każda z trzech drużyn – Promna, Perła i Naprzód mają jeszcze szanse na utrzymanie. Jeśli z trzeciej ligi nikt nie spadnie z mazowieckich ekip, to drużyny z miejsc 14 obu czwartych lig zagrają ze sobą baraż.

Komplet wyników
Naprzóad Skórzec – Broń Radom 0:3
Błonianka Błonie – Mszczonowianka Mszczonów 2:2
Sparta Jazgarzew – Oskar Przysucha 2:4
Energia Kozienice – Wilga Garwolin 0:0
MKS Piaseczno – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3
Perła Złotokłos – Drogowiec Jedlińsk 1:7
Pilica Białobrzegi – Znicz II Pruszków 3:0
LKS Promna – Mazur Karczew 1:3

Najlepsi strzelcy: 20 – Kamil Czarnecki (Broń), 17 – Przemysław Śliwiński (Oskar Przysucha), Michał Kucharczyk (Drogowiec), 16 – Marcin Raszka (Mazur Karczew),  15 – Konrad Rudnicki (Sparta Jazgarzew), 14 – Bartosz Zawadzki (Energia), 12 – Adam Imiela (Broń).

Jedenastka kolejki według „Echa Dnia”
(tylko zawodnicy z naszego regionu)
Piotr Prasek (Drogowiec) – Jakub Góźdź (Broń Radom), Mariusz Moskwa (Oskar Przysucha), Maksym Kobylarczyk (Drogowiec), Wojciech Kupiec (Broń), Eugeniusz Kołodziejczyk (Energia Kozienice), Jakub Sapieja (Oskar Przysucha), Rafał Gil (Drogowiec Jedlińsk), Wiktor Putin (Broń Radom), Kamil Czarnecki (Broń Radom), Piotr Skałbania (Pilica Białobrzegi)

PODOBNE WPISY